سیاست‌نامه حریم شخصی کاربران ترازو

خدمات گوناگونی به وسیله ترازو به کاربران ارائه می‌شود که به واسطه ارائه این خدمات، اطلاعات مفیدی در اختیار ترازو قرار می‌گیرد که با استفاده از آنها، خدمات خود را بهبود می‌بخشیم و کامل‌تر می‌کنیم. در این نوشته توضیح می‌دهیم از طریق ارائه خدمات، چه اطلاعاتی به دست می‌آوریم و چگونه از این اطلاعات استفاده می‌کنیم. لطفا برای آشنایی با سیاست حفظ حریم شخصی کاربران ترازو آن را مطالعه کنید.

الف) اطلاعاتی که ترازو جمع‌آوری می‌کند:

اطلاعاتی که کاربران در اختیار ترازو قرار می‌دهند به چند دسته تقسیم می‌شود: دسته نخست اطلاعات حساب کاربری ایشان شامل اطلاعات هویتی، شماره تلفن همراه و امثال آن است. همچنین چنانچه کاربری پرسشی را به صورت آنلاین مطرح کند، اطلاعات مربوط به این پرسش در بانک اطلاعاتی ترازو ثبت و ضبط می‌گردد. علاوه بر اینها چنانچه فردی نسبت به دریافت خدمات آنلاین نظیر تنظیم قرارداد به صورت آنلاین، دریافت مشاوره تخصصی به صورت آنلاین و … اقدام نماید، اطلاعات مربوط به آنها وارد بانک اطلاعاتی ترازو می‌شود.

الف-۱) اطلاعاتی که از طریق استفاده از خدمات ترازو به دست می‌آیند. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

اطلاعات دستگاه مورد استفاده
گزارش‌های سرور
جست‌وجوهای انجام شده و صفحات و بخش‌های بازدید شده
آدرس پروتکل اینترنت (IP) و نوع شبکه
موقعیت تقریبی جغرافیایی (شهر): ترازو برای ارائه خدمات بهتر در منطقه زندگی شما، اطلاعات موقعیت تقریبی کاربران را به وسیله تکنولوژی‌های مرتبط مانند آدرس IP و GPS دریافت و پردازش می‌کند.
کلیه پرداخت‌های موفق و ناموفق و محصولات خریداری شده
الف-۲) اطلاعات تماس با پشتیبانی: تمامی تماس‌های تلفنی، ایمیلی و مکاتبات کاربران با پشتیبانی ثبت و نگهداری خواهند شد.

ب) از این اطلاعات چه استفاده‌ای می‌کنیم؟

اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند تراکنش‌ها، تغییرات مهم در شرایط استفاده از ترازو یا محصولات آن به کمک اطلاعات شخصی (ایمیل یا شماره تلفن همراه)
بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران و تحلیل رفتار آنان در مواجهه با نتایج جستجو
پیشنهاد برخی خدمات یا اطلاع‌رسانی برخی اخبار بر اساس موقعیت مکانی تقریبی کاربر
ارائه گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران
آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها
تکمیل بخش پرسش‌های متداول با استفاده از اطلاعات و پرسش‌های دریافتی از سوی کاربران
بهبود و ارتقای بخش‌های پر مخاطب بر اساس میزان استقبال کاربران
ج) افشا به اشخاص ثالث

ج-۱) اطلاعات شخصی کاربران به هیچ‌عنوان در اختیار افراد، شرکت‌ها، مؤسسه‌ها، شرکت‌های تبلیغاتی یا سایر منابع خارج از ترازو قرار نخواهد گرفت. از این اطلاعات صرفاً به منظور رفع نیاز کاربران و پاسخ‌گویی به پرسش‌های ایشان و در چارچوب اهداف فوق استفاده خواهد شد. ترازو همواره تلاش خواهد کرد در مواقعی که اطلاعات شما مبین ریشه‌های‌قومی یا نژادی، دیدگاه‌های عقیدتی، مذهبی، خصوصیات اخلاقی و یا ‌راجع به وضعیت جسمانی، روانی و یا جنسی شماست، این اطلاعات افشا نشوند.

ج-۲) چنانچه حساب‌های کاربری مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند، اطلاعات شخصی مربوط به حساب تنها با ارائۀ حکم معتبر قضایی و بر اساس قوانین جاری در کشور در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.

ج-۳) چنانچه ترازو با شرکتی یا موسسه دیگر ادغام شود، به ساماندهی مجدد یا به فروش دارایی‌هایش اقدام کند، همچنان تمام اطلاعات شخصی محرمانه باقی خواهند ماند و هرگونه تصمیم به انتقال اطلاعات کاربران یا تغییر سیاست حریم شخصی به اطلاع کاربران خواهد رسید.

د) اقدامات احتیاطی

پیش از واگذاری آدرس ایمیل و شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، هرگونه تغییر در مالکیت را به ترازو اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت تمامی مسئولیت استفاده از حساب کاربری شما از سوی اشخاص دیگر به عهدۀ شخص شماست و ترازو هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد. همچنین شما می‌توانید آخرین بروزرسانی مورد نظر خود در خصوص اطلاعاتتان را در اختیار ترازو قرار دهید تا نسبت به انجام اصلاحات در آن اقدامات لازم انجام شود.

ه) امنیت اطلاعات

گرچه حفاظت از گذرواژه و کلمه عبور شخصی بر عهده خود کاربران می باشد لکن یکی از اولویت‌های اصلی ترازو محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیر قانونی به این اطلاعات است.

و) خدمات اشخاص ثالث

ترازو بستری برای ارائه خدمات حقوقی است و خود مستقیماً به ارائه خدمات نمی‌پردازد. در فرآیند ترازو یک شیوه بسته و حفاظت شده برای معرفی حقوقدان و وکیل مناسب در نظر گرفته شده است. با این حال بر اساس مقررات عمومی مربوط به وکالت، مسئول نهایی ارائه خدمات، وکیل و حقوقدان مربوطه است و ترازو مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که شخصاً با ایشان به اشتراک می‌گذارید، نمی‌پذیرد. همچنین در صورت تخلف ایشان در خصوص اطلاعات شما که به وسیله ترازو در اختیار ایشان قرار گرفته است، نیز این مطلب صادق است. با این حال ترازو نسبت به اخذ تعهدنامه از این افراد و پیگیری حقوق شما در صورت بروز تخلف تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

ز) تغییرات این سند

مطالب ذکر شده در این سند دائمی نیستند و ممکن است با تغییر در سیاست‌های ترازو یا تغییر قوانین و مقررات جاری کشور، دستخوش تغییر و تجدید نظر شوند. در صورتی که این تغییرات مهم باشند، از طریق حساب کاربری به همۀ کاربران اطلاع داده خواهد شد.

ح) سؤالات حریم شخصی

لطفا هر سؤال، ابهام یا دغدغه‌ای دربارۀ حریم شخصی خود دارید به سادگی از طریق ایمیل یا تلفن با ترازو مطرح کنید.

تمامی تماس‌ها و ایمیل‌ها پاسخ داده می‌شوند و تا حد امکان به پیشنهادهای خوب کاربران ترتیب اثر داده خواهد شد.