مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند.

1انتخاب موضوع پرونده
2تکمیل اطلاعات شخصی
3   پرداخت هزینه 
4  دریافت کد سفارش
اگر چند فایل دارید، در یک فایل زیپ قراردهید.

ﻣﺸﺎوره آﻧﻼﯾﻦ
(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ)
15 دقیقه
(
تومان)
30 دقیقه
(
تومان)
45 دقیقه
(
تومان)
وﮐﺎﻟﺖ مجازی

(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ + ﺗﻨﻈﯿﻢ اﺳﻨﺎد + اراﺋﻪ ﺷﯿﻮه ﭘﯿﮕﯿﺮی ﻣﻮﺿﻮع)
ﻣﻌﺮﻓﯽ وﮐﯿﻞ
(ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺣﻀﻮری ﺑﻪ وﮐﯿﻞ + ﭘﯿﮕﯿﺮی ﭘﺮوﻧﺪه)

*برای بازگشت به مرحله قبل ،فقط از دکمه "بازگشت به مرحله قبل" استفاده نمایید

برای اطلاع بیشتر از خدمت مشاوره حقوقی کلیک نمایید

مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟

ما انسان‌ها همیشه به دنبال روشی برای پاسخ‌گویی به سوالات خود بوده‌ایم. استفاده درست از اینترنت و بهره‌گیری از خدمات اینترنتی موجب شده تا با کمترین زمان و هزینه‌ی ممکن نیازهای خود را برطرف کنیم. انتخاب سرویس و خدمات از محلی که در آن هستید دسترسی سریع به مشاور، امکان دریافت مشاوره در تمامی ساعات روز، امکان ارسال مدارک، فیلم، صدا، تصویر و ذخیره‌سازی آن صرفه‌جویی در هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان از جمله مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین است.

تعرفه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

مشاوره حقوقی آنلاین و نیاز به مشاوره در اشخاص حقیقی و حقوقی

پیش از اقدام به هر کاری بهتر است با یک وکیل حرفه‌ای و زبده مشورت کرده و سپس کار خود را آغاز کنید. همانطور که می‌دانید و بارها شنیده‌اید، هزاران موسسه حقوقی اقدام به مشاوره کرده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که تنها مشورت با یک وکیل خبره و استفاده از تجربیات او تا چه اندازه می‌تواند حقوق شما را حفظ کند. تجربه و مهارت یک وکیل حرفه‌ای در تخصص خود بزرگترین مزیتی است که به آن دسترسی پیدا خواهد کرد. مشاور حقوقی فردی است که از تمامی قوانین و مقررات حقوقی آگاه است و با استفاده از قدرت تحلیل مسائل می‌تواند راهنمایی های لازم را به افراد حقوقی و حقیقی ارائه کند.

همه امور حقوقی اعم از تنظیم قرارداد، مشاوره درباره قوانین کیفری، چک و سفته، موارد حقوقی و خانواده، تنظیم دادخواست و لایحه و هر نوع مشاوره‌ای در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد.

درک درست از قوانین در دادگاه لازمه هر مشاوره حقوقی است. مشاور حقوقی می‌توانند مشتری را به حق خود برساند. بدون کارشناس حقوقی یا وکیل استفاده از قوانین بسیار دشوار است؛ چرا که قوانین با ادبیات حقوقی خاصی نگاشته می‌شود که استفاده از آن نیاز به مهارت تخصصی دارد. مشاوره با وکلای حقوقی به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین زمان و هزینه ممکن مسائل حقوقی را رفع کنید.

مزایای استفاده از مشاور حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند. این خدمت جدید باعث شده تا:‌

 • نیاز به رفت و آمد کمتر شود
 • هزینه‌ها پایین‌تر بیاید
 • دسترسی آسان‌تر شود
 • محدودیت‌های زمانی و مکانی حذف شود
 • شما از هر کجا که هستید می‌توانید از خدمات استفاده کنید
 • در دوره‌ی قرنطینه‌ی کرونا استفاده از مشاوره آنلاین، خطرات رفت و آمد و حضور در مکان‌های شلوغ را برای شما کمتر می‌کند.

دسته بندی های مشاوره حقوقی آنلاین

در موسسه حقوقی تراز دسته بندی خدمات مشاوره آنلاین به شرح زیر می‌باشد:

 • خانواده
 • اراضی و املاک
 • قراردادها
 • اسناد تجاری
 • ارث و وصیت
 • حقوق کیفری
 • استارت‌آپ
 • شرکت‌ها
 • مالکیت کیفری
 • تجاری
 • کسب و کارها
 • و سایر مسائل حقوقی

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین بسیار کمتر از مشاوره حضوری است. آنلاین بودن و آمادگی همیشگی مشاوران باعث شده تا در زمان و وقت شما صرفه‌جویی شود.

هزینه مشاوره آنلاین بسته خدمتی که از وکلا دریافت می‌کنید، متفاوت است. مدت زمان استفاده از مشاوره، نوع مشکل حقوقی و پیچیدگی و ... همه بر هزینه‌های آن تاثیر دارد.

برای مثال در پلتفرم حقوقی ترازو برخی از خدمات رایگان است و شما برای استفاده از سایت لازم نیست هیچ هزینه‌ای بپردازید. تنها هزینه آن داشتن یک بسته اینترنتی و اتصال به فضای آنلاین است.

در مواردی که خدمات غیر رایگان ارائه می‌شود اعضا یا کاربران باید ابتدا به سایت مراجعه کرده تقاضای دریافت خدمات کنند، سپس وارد درگاه شده و نسبت به واریز مبلغ اقدام نمایند. تقاضای ارائه خدمت به منزله آگاهی از قوانین سایت بوده  و لذا کاربران موظفند قبل از هرگونه ثبت تقاضا قوانین را به دقت مطالعه کنند و بعد از آن تقاضای خود را ثبت کنند.

مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

ترازو یک پلتفرم حقوقی هوشمند در ایران است که شامل یک تیم حرفه‌ای متشکل از بخش سئو و مارکتینگ می‌باشد. ایده اولیه ایجاد این مجموعه در سال ۱۳۹۵ مطرح شد. در سال ۱۳۹۷ به همت جمعی از وکلا و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مطرح ایرانی خدمات ترازو به جامعه معرفی شد. رسالت مدیران ترازو تامین رضایت حداکثری مشتریان است. خانواده ترازو تمام تلاش خود را در زمینه رضایت و آگاهی مشتریان انجام داده و در این راستا خدمات نوین و با کیفیتی ارائه داده است.

برای استفاده از خدمات ترازو به صورت آنلاین کافی است اسناد و مدارک، لایحه، دفاعیه و شکوائیه خود را از طریق اینترنت برای وکلای ما تنظیم کنید. برای این کار به آدرس اینترنتی ترازو به نشانی www.etarazoo.com مراجعه فرمایید.

چه چیزی ترازو را از سایرین متمایز کرده؟

تمرکز بر روی خدمات ویژه و معرفی پرونده‌های حقوقی به متخصصین حوزه، صداقت با مخاطبان و کاربران، رسیدگی به پرونده در تمام مراحل، دلسوزی و پیگیری مسائل تا رسیدن آنها به راه‌حل، تعرفه قیمت‌های بسیار پایین، اولویت گذاری رضایت کاربران و مشاورین، آموزش‌های رایگان همگانی از طریق درج مطالب و مقالات به روز در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن دانش عمومی و حل مشکلات حقوقی مردم از جمله خدمات متمایزی است که از طریق پلتفرم حقوقی ترازو ارائه می‌شود.

ضوابط و شرایط استفاده از خدمات

هر کس که از طریق اینترنت وارد سایت ترازو شده باشد، کاربر تلقی می‌شود و در صورتی که به عضویت سایت درآمده باشد عضو محسوب می‌شود. برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما برای دریافت خدمات غیر رایگان لازم است که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

برای استفاده از برخی سرویس‌های ترازو لازم است حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار باید دارای شرایط سنی مذکور باشید، آدرس، ایمیل و شماره تلفن همراه فعال داشته باشید.

تنظیم اوراق قضایی در مشاوره آنلاین

متقاضیانی که می‌خواهند خدماتی اینترنتی دریافت کنند باید در ابتدا در کمال صداقت و درستی اطلاعات و مدارک خود را در اختیار مشاوران قرار دهند و از کتمان حقایق خودداری کنند. چنانچه در هر مرحله عدم صداقت و درستی اطلاعات کشف شود، وکلا و مشاورین اختیار فسخ یک‌طرفه قرارداد را خواهند داشت. اگر بابت اطلاعات نادرست خسارتی وارد شود، جبران آن بر عهده مشتری خواهد بود.

اوراق قضایی شامل دادخواست‌ها و اظهارنامه‌های حقوقی، انواع شکوائیه، لایحه و امثال آن باید توسط وکیل انجام شود. پس از ارسال مدارک، وکیل مرتبط نسبت به تنظیم آنها اقدام کرده و چنانچه مشتریان در حین دریافت خدمات بنا به دلایل قانونی یا غیرقانونی از ادامه کار منصرف شوند باید کلیه خسارات را جبران کنند.

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی و مدارک مورد نیاز

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی مهمترین محتویات یک پرونده را در بر‌می‌گیرد و دارای اعتبار خاصی در رسیدگی‌های قضایی می‌باشد. موضوع مهم اینجاست که اوراق قضایی باید به صورت مکتوب و با‌ادبیات حقوقی و قانونی نوشته شود. نوع و نحوه‌ی تنظیم تأثیرگذار ممکن است سبب صدور رای به نفع شما شود. بهتر است اوراق قضایی علاوه بر نگارش دقیق به استناد مفاد قانون استدلال‌ها و دلایلی که نقش کلیدی در صدور رای را دارند باشد. عدم توجه به نکات حقوقی و نگارش اوراق قضایی در شکست و صدور رای بسیار موثر است.

مشاهده خلاصه

۸۱ نظر در “ مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو”

 1. حمید میگوید:پاسخ

  [۴/۲،‏ ۰۱:۱۶] Hamid.Kardoni: سلام
  [۴/۲،‏ ۰۱:۱۹] Hamid.Kardoni: بنده ضامن همکارم شدم که خرید وفروش وام ازدواج انجام میداد قراربود که وامی رو برام مهیا کنه بعد که امضا کردیم به عنوان ضامن(وام به نام زوج جوانی هست)متاسفانه وام رو خودشون بردن الانم حقوق من وضامن دوم مسدود هست وایشون متواری بنده مبلغ ۳۰۰ملیون سفته ازش دارم میخواستم ببینم برای اجرا گذاشتن سفته هاچکار باید بکنم

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر حمید عزیز.
   سفته ها رو واخواست و سپس دادخواست مطالبه وجه رو بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا شما رو راهنمایی کنن.
   موفق باشید.

 2. فا میگوید:پاسخ

  سلام دختر مجرد هستم و پدرم بازنشسته ارتش فوت شدند برای گرفتن حقوق پدرم مجبور به امضای این متن شدم

  لطفا متن ذیل در سربرگ دفاتر اسناد رسمی تکمیل گردد:

  در صورتی که خلاف واقع بودن ادعای اینجانب مبنی بر نداشتن شغل و شوهر، دریافت نکردن حقوق شاغلی -حقوق بازنشستگی یا مستمری، نداشتن سوابق بیمه ای ، عدم تمکن مالی ، داشتن یا نداشتن سابقه خروج از کشور ، قرار نداشتن تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی،اثبات شود و یا در آینده این شرایط ایجاد گردد و  به موقع به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح اعلام ننمایم سازمان مذکور میتواند ضمن قطع حقوق مستمری کلی حقوق و مزایای پرداختی من را به هر نحو مقتضی از جمله توقیف اموال منقول و غیرمنقول اینجانبه به میزان بدهی و خسارت وارده به صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح اخذ نماید

  خب یعنی اگه به کشور خارج برم یا تمکن مالی پیدا کنم و یا داشته باشم حقوقم قطع میشه و در ضمن در گذشته شاغل بودم و سوابق بیمه دارم ولی الان شغلی ندارم آیا به خاطر سوابق بیمم حقوق قطع میشه ، لطفا راهنمایی کنید چکار کنم امضا کنم یا برم دیوان بگم همچین تعهد نامه ای از من میگیرند ؟؟
  این را میدانم که در صورت داشتن شغل و همسر حقوق به من تعلق نمیگیرد ولی چون برگه را باید امضا کنم میخوام بعدا برام مشکل ساز نشود ، در قانون نیامده به خاطر تمکن مالی و خروج از کشور و سوابق بیمه در گذشته حقوق را قطع کنند ولی من باید امضا کنم که قبول دارم حقوقم را قطع کنند لطفا واضح بگید برم دیوان قبل از امضا یا نیازی نیست و تعهد نامه قانونی نیست ،و اگر تعهد نامه قانونی نیست علت را بگویید

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   عرض کردم بدون علت قانونی نمیتونن مستمری شما رو قطع کنن.
   موفق باشید

 3. naataran میگوید:پاسخ

  سلام من برای شروع کار ازم سفته خاستند ۵ میلیون خسارت سفته ازم گرفتن. با قرار داد ۳ ماهه.ولی الان دیگ نمیخام برم سرکاراتی نیستم و اذیتم حالا میگه میرم سفته میزارم اجرا و ازت میگیرم.

  شرکت بازاریابی هست ۴ سال بیشتر سابقه نداره.

  آیا میتونه سفته بزاره اجرا و ازم بگیره پول رو؟
  تازه من ۵ میلیون هم ندارم الان بهش بدم

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر نسترن عزیز
   اگه ثابت کنید سفته بابت ضمانت حسن انجام کار بوده کارفرما نمیتونه به اجرا بگذاره و انجام این کار توسط کارفرما مصداق جرم خیانت در امانت هست. پیشنهاد میکنم از طریق ارسال اظهارنامه رسمی به ایشون اخطار کنید در صورت عدم استرداد سفته، شکایتی تحت عنوان خیانت در امانت مطرح خواهید کرد.
   موفق باشید

 4. محمد میگوید:پاسخ

  سلام وقت بخیر دختر من هفت سالی هست ازدواج کرده ویک پسر هجده ماهه داره ولی چند ماهه پیش به خاطر کرونا که از شوهرش گرفت فوت شده حالا من میتونم جهیزیه اش رو پس بگیریم و حتی مهریه اش رو ؟بچه و شوهرش هم ارث میبرن؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر محمد عزیز
   تمامی اموال تقویم( قیمت‌گذاری) شده و به نسبت سهم الارث به هر یک از وراث از جمله شوهر و فرزند داده میشه. البته قبل از تقسیم اموال باید دیون متوفی تادیه بشه. شما میتونید به نسبت سهم الارث خودتون که یک ششم اموال دخترتون هست، مهریه ایشون رو مطالبه کنید چون مهریه هم بخشی از اموال متوفی هست و به ارث میرسه.
   موفق باشید.

 5. زهرا میگوید:پاسخ

  سلام
  اگر فرزند پسر فوت کند و مادرش هنوز زنده باشد و بعد ازچند ماه مادرفوت کند آیا از پسر فوت شده ارثی به خواهرانش می رسد یاخیر؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر زهرای عزیز
   خیر. صرفا از اموال مادر متوفی به دختران ارث میرسه.
   موفق باشید.

 6. کوشیار فتح الهی میگوید:پاسخ

  سلام
  ما برای اجاره آپارتمان پس از بازدید ب املاکی مراجعه کردیم ک قرار شد بیعانه پرداخت کنیم. قرارداد نوشته شد و پنج میلیون بایت بیعانه به شماره حسابی ک املاکی دادن واریز کردیم و مابقی پول رهن رو کمی دیرتر. اما املاکی تماس گرفتن ک حتما باید یک روز بعد پرداخت کنیم چون صاحبخانه خودمون هنوز پول جور نکرده بود ک ما هم پول رهنو کامل بدیم خونه رو بدون اطلاع ما اجاره دادن و قراداد رو فسخ کردن حالا میگه باید حق کمیسیون رو پرداخت کنیم و فسخ قرارداد رو امضا کنیم تا پول بیعانه و نسخه قرارداد رو بهمون بده. نمیدونیم طبق قانون آیا باید همین کارو بکنیم؟ ما نمی‌خواستم قرارداد فسخ بشه و بهشون گفته بودیم خیلی عجله داریم برای جابجایی فقط چند روز مهلت بدن پول رهن کامل پرداخت کنیم اول موافقت کردن بعد زدن زیرش

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   باید قرارداد شما مطالعه بشه. اگه تو قراداد حق فسخی بابت تاخیر مستاجر در پرداخت مبلغ رهن پیشبینی نشده باشه، این فسخ فاقد وجاهت قانونی هست و اصلا امضا نکنید.
   موفق باشید

 7. کوثر اشکانی میگوید:پاسخ

  سلام همسرم مدت ده ماه بنده رو از منزل بیرون کردن وبعد چندماه جهت فرار از حقوق بنده دادخواست تمکین دادن و این مدت هیچ نفقه ای ندادن .بنده بارها اعلام امادگی کردم در جلسه دادرسی تمکین وقتی تمکین بنده محرز گردید قاضی بدون حکم با نیابت قضایی بنده رو به منزل فرستادن ولی پرونده تمکین مختومه نشد .بعد گذشت ۵۰ روز از بازگشت مجددبه دلیل ضرب وجرح منزل رو ترک کردم وهمسرم پرونده تمکین که مختومه نشده رو ادامه دادن که قاضی با شهادت شهود و نامه پزشک قانونی کامل رد کردن ومختومه شد.بنده در مدت ۵۰ روز زندگی مشترک دادخواست نفقه معوقه ده ماه رو مطرح کردم اما قاضی شورا با استناد ماده ۲ واینکه اکنون زیر یک سقف هستیم رد کردن اعتراض کردم وقبول شد ومجدد جلسه گذاشتن .ایا نفقه ده ماه به بنده تعلق می گیرد؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر کوثر عزیز
   عدم حصول نتجه در پرونده الزام به تمکینی که علیه شما طرح شده کمک زیادی به شما خواهد کرد. به طو کلی با احراز تمکین، شما مستحق نفقه هستید.
   موفق باشید.

   1. سلام من میخوام زن را طلاق بدم ولی اون طلاق نمی گیر پول مهریشو ندارم چه کار کنم یک بچه ۳سال هم دارم ولی بهش نمی دم

    1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

     سلام و وقت بخیر حسن عزیز
     به طور کلی مرد هر زمانی و به هر دلیلی میتونه یک طرفه طلاق بگیره اما باید حقوق زن مثل مهریه، نفقه و … رو بده. با توجه به فرمایشات شما بهترین راه اینه که با همسرتون به توافق برسید و توافقی جدا بشید. اگه امکان طلاق توافقی نبود میتونید طلاق بگیرید و با اثبات اعسار (عدم تمکن مالی) به صورت اقساطی مهریه رو بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای تیم ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین راهکار رو به شما ارئه بدن.
     مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 8. علی میگوید:پاسخ

  با سلام.بنده و خانمم میخواهیم در ایران عقد کنیم و بعدراز آن به کانادا مهاجرت کنیم.آیا زن میتواند اقدام به گرفتن مهریه از من در کانادا کند؟با وجود این که ایران در کانادا سفارت ندارد.سپاس

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر علی عزیز
   زوجه میتونه با دادن وکالت به شخصی در ایران مهریه خودش رو مطالبه کنه. در ضمن اموری مثل مهریه، طلاق و … اتباع ایرانی، تابع قانون ایران هست و احکام دادگاه خارجی در این موارد، در ایران قابلیت اجرا نداره.
   موفق باشید

 9. محمد میگوید:پاسخ

  سلام
  چن سلام پیش پدر بزرگ بنده در منطقه ای چاه میزنه وبعد عده ای میان وادعا میکنن ک این منطقه مال اوناست و چاه زده شده متعلق ب پدر اونا میشه در حالیکه سند زمین ب نام پدر بزرگ بندست الان میشه زمین رو از اونا پس گرفت در حالیکه ضریعت بخاطر شهادت دروغ اونها مکان رو ب اونا داده واونجا سکونت دارن وساخت و ساز میکنن؟؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر محمد عزیز
   باید اسناد و مدارک شما مورد بررسی دقیق قرار بگیره. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی کامل مدارک، راهکار دقیقی به شما ارائه بدن.
   موفق باشید.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 10. طببه میگوید:پاسخ

  سلام خسته نباشین من وارد یه بازی شده بودم که خودم نمیدونستم وارد یه رابطه ای که بعد از استخدامی من این رابطه با درخواست طرف به نیت ازدواج ادامه پیدا کرد در این چن سال هم هر چقدر پس انداز میکردم به قصد افزایش سرمایه ازم میکشید تا اینکه یه وامی برداشتم اونو هم ازم کشید تا همشو یجا یعنی حدودا هفتاد تمن برگردونه اما تا اینکه گفتم من نمیتونم باهات ازدواج کنم خانواده راضی نیستین حتی میگن اگه ازدواج کنی دیگه نه ما نه تو ،کلا عوض شد پولمو به موقع نداد بعد ازم فرصت خواست گفتم سه ماه فرصت میدم به شرطی که دیگه سراغمو نگیری همون موقع پولمو برگردونی بازم موقع برگردوندن مبلغ گم وگور شد حتی میتونم بگم یه جورایی کلاهبرداری کرده تازه فهمیدم که اون منو بخاطر پول میخواست الان چکار کنم چیزی هم ازش نگرفتم جز اینکه مدارک انتقال مبالغو نگه داشتم

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر طیبه عزیز
   صرف فیش واریز برای استرداد وجوه کافی نیست چون اصل بر اینه که هر شخصی پولی به دیگری میده، دین خودش رو پرداخت کرده مگه اینکه خلافش رو ثابت کنه. برای استرداد پول حتما باید مدارک مستند( مثل شاهد) داشته باشید تا در دادگاه ثابت کنبد پرداخت به عنوان قرض بوده. پیشنهاد میکنم از طریق دفتر خدمات قضایی، اظهارنامه ای رسمی برای ایشون بفرستید و اخطار کنید در صورت عدم استرداد وجوه، طرح دعوا خواهید کرد.
   موفق باشید

 11. هادی میگوید:پاسخ

  سلام بنده یه گوشی و یه ساعت از یه فروشگاه اینترنتی تو اینستاگرام خریدم جفتش مشکل داره و خرابه و هیچ کسی هم درست جواب نمیده فقط آدمو میپیچونن لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم شکایت کنم ازشون؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر هادی عزیز
   طبق قانون تجارت الکترونیک حداقل تا هفت روز کاری میتونید به هر دلیلی کالا رو پس بدید و فروشنده موظف به پس گرفتن کالا هست. چنانچه این مهلت سپری شده از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی اظهارنامه ای برای فروشنده بفرستید مبنی بر اینکه کالا عیب داره و شما به استناد این موضوع، قراداد رو فسخ کردین. چنانچه موثر نبود باید دادخواست بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرارکنید تا برای ارسال اظهارنامه یا طرح دعوا شما رو راهنمایی کنن.
   موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 12. علی اصغر جمشیدی ارام میگوید:پاسخ

  سلام من برای شخصی ده میلیون واریز کردم و امضا دادم با رضایت خاطر این رو واریز و کارتی در کشور گرجستان خریدم که تخفیف داره حالا فهمیدم این کار در ایران غیر قانونی هست میتونم پولم رو پس بگیرم؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر علی اصغر عزیز
   متاسفانه اطلاعات ناقص و مبهمی ارائه دادید. به طور کلی اگر بابت معامله ای غیرقانونی(معامله باطل) وجهی پرداخت کرده باشید میتونید با اثبات بطلان معامله، وجه رو مسترد کنید. توصیه میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی قراداد شما و متنی که امضا کردید راهکار دقیقی به شما ارائه بدن.
   موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 13. کوروش میگوید:پاسخ

  سلام و روز بخیر
  من خودرویی را با یک قرارداد دستی در تاریخ ۱۴۰۰/۲ خریداری و فروشنده به من در تاریخ ۱۴۰۰/۳ وکالت فروش داد . زمان مراجعه به تعویض پلاک ، خودرو به دلیل اجرای مهریه توسط همسر فروشنده توقیف شد و تاریخ صدور اجراییه ۱۴۰۰/۵ میباشد . به دادگاه دادخواست اعتراض اجرایی و توقیف عملیات اجرایی را دادم که دادگاه نیز موضوع را در صلاحیت ثبت محل دانست . آیا من به اداره ثبت می تونم اعتراض خودم رو اعلام کنم ؟ اگر از طریق اداره ثبت نتونم کاری انجام بدم می تونم از طریق دادگاه بر علیه فروشنده طرح دعوا کنم ؟ ممنون از راهنماییتون

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر کوروش عزیز
   رئیس ثبت محل به اعتراض رسیدگی میکنه. بله شما میتونید دعوای اثبات مالکیت رو در دادگاه طرح کنید. پیشنهاد میکنم در صورت صلاحدید از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی اسناد و مدارک، بهترین راهکار رو به شما ارائه بدن.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 14. مرسم میگوید:پاسخ

  سلام خسته نباشیدپرینت روبیکاوتلگرام رومیشع گرفت یان باسپااس

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   در مورد پیام رسان های ایرانی مثل روبیکا صرفا با دستور مقام قضایی و در مواردخاص این امکان وجود داره. در مورد تلگرام با توجه به اینکه سرورهای این نرم افزار در ایران مستقر نیست حتی با دستور مقام قضایی این امکان وجود نداره.
   موفق باشید.

 15. آتنا میگوید:پاسخ

  سلام، پدربزرگ و مادربزرگ من فوت کردن، پدرم وجه نقدی از مادربزرگم میگیرند و میزنن به کار تا بتونن هزینه های زندگی ایشون رو بپردازند، در قبالش چک هم میدن به مادربزرگم. حالا پدرم بیشتر از مبلغ چک هزینه کردن ولی عمه ها و عموهام اون چک رو گذاشتن به اجرا و گفتن پدر من به عنوان برادر بزرگتر وظیفه اش بوده هزینه های مادربزرگم رو بده، آیا پدر من میتونه اجاره خونه و هزینه بیمارستان و … که برای مادربزرگم کرده بگیره از ورثه؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر آتنای عزیز
   اگر مادربزرگ شما تمکن مالی نداشتن تمامی فرزندان ایشون در صورت داشتن تمکن مالی وظیفه قانونی داشتن تا به عنوان نفقه هزینه های زندگی ایشون رو بدن. اگر پدر شما به تنهایی تمامی هزینه ها رو پرداخت کردن راهی برای مطالبه هزینه ها از عمه ها و عموها ندارن مگه اینکه از همشون اجازه گرفته باشن که سهمشون از نفقه رو شخصا بدن که البته باید قابل اثبات باشه این مسئله. اگر هم مادربزرگ شما تمکن مالی داشتن و علی رغم این موضوع پدرتون هزینه های زندگی ایشون رو دادن هیچ راهی برای گرفتن پول از سایرین وجود نداره. در خصوص چک هم سایر وراث حق دارن وجه چک رو مطالبه کنن و البته پدر شما به نسبت سهم الارثشون از پرداخت قسمتی از وجه چک مبرا هستن.
   موفق باشید

 16. ممد میگوید:پاسخ

  من یک زمینی میخاستم بخرم ازشورا ودهیاراون منطقه خلاصه من خریدم و ۵۰میلون بهش دادم وباقیش قرارشدسربرج بدم ولی روزبعدش تازه یادم افتاد رفتم شهرسازی بهم گفتن زمین مال دولته ببندیش تخریبش میکنن حالا اون روزی یه بهانه میاره میشهذکمک کنی کجا برم وپول بهم میرسه یانه

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   میتونید در دادسرا شکایتی تحت عنوان انتقال مال غیر طرح کنید.
   موفق باشید

 17. رضا میگوید:پاسخ

  سلام خسته نباشید
  برادرم ۷ سال پیش با ماشین تصادف کردند و یک سرنشینش فوت کرد که دو سال بعدش نیز خودش در حادثه ای به رحمت خدا رفت. الان خانواده آن فرد چون برادرم در قید حیات نیست از پدر و مادرم شکایت کردند و طلب دیه یک‌انسان کامل نمودند
  راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   متاسفانه اطلاعات کاملی ارائه ندادید اما اینطور به نظر میرسه که خودرویی که برادر شما باهاش تصادف کرده تحت پوشش بیمه شخص ثالث نبوده که در این فرض، دیه از اموال به جا مانده از برادر شما بعد از وفات قابل مطالبه هست.
   موفق باشید

 18. A,Z Zare میگوید:پاسخ

  سلام از شماره ناشناسی پیامک به من زده شد که مقداری سکه قدیمی پیدا کردم و میخواهم بفروشم ایشان مرا به شهرستان کشاند و چهار عدد سکه تمام از من گرفت و سکه های قدیمی رو بمن داد بعد متوجه شدم همه سکه ها تقبلی است و من بلافاصله از ایشان شکایت کردم و فقط ی شماره تلفن از ایشون دارم و شکایتم رو تحویل آگاهی همان شهرستان دادم و گفتم که باید صبر کنی تا طرف گیر بیافته آیا وکیل بگیرم می‌تونم این روند رو سریع تر پیش ببرم و زودتر به پولم برسم ؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر.
   قطعا وکیل دادگستری به عنوان یک فرد متخصص میتونه به شما کمک زیادی بکنه. پیشنهاد میکنم در صورت صلاحدید از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط براقرار کنید تا مدارک شما مورد بررسی دقیق قرار بگیره.
   مانا باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

   1. ممد میگوید:پاسخ

    من یک زمینی میخاستم بخرم ازشورا ودهیاراون منطقه خلاصه من خریدم و ۵۰میلون بهش دادم وباقیش قرارشدسربرج بدم ولی روزبعدش تازه یادم افتاد رفتم شهرسازی بهم گفتن زمین مال دولته ببندیش تخریبش میکنن حالا اون روزی یه بهانه میاره میشهذکمک کنی کجا برم وپول بهم میرسه یانه

    1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

     سلام و وقت بخیر محمد عزیز
     در صورت تعلق مال به غیر میتونید تحت عنوان انتقال مال غیر شکایت کنید و وجه پرداختی و ضرر و زیان رو مطالبه کنید.
     موفق باشید.

 19. فریبا میگوید:پاسخ

  سلام من دوساله ازشوهرم بدون اینکه طلاق بگیرم خونه ام را جداکردم ،ودخترم که ۱۷ سالشه بامنه وپسرم که ۲۲ سالشه جای پدرش ومن بخاطر بچهام طلاق نگرفتم وشوهرم وپسرم هم درخانه من درحال رفت وامد هستن ولی این درحالی هست که هیچ کمکی هم درخرج خانه وکرایه خانه به من نمیکند ،نفقه دخترم راهم نمیدهد من حکم رشد دخترم را از دادگاه گرفتم ،قاضی کاغذی به من داد حدود یکسال پیش که به دفترخدمات قضایی ببرم چون هزینه هاشو نداشتم نبردم ،الان میتونم دوباره اقدام کنم وچه مدارکی لازم دارم برای گرفتن نفقه دخترم واینکه چندباربرای طلاق توافقی رفتم ولی شوهرم بعدش از امدن پیش مشاورامتناع میکند وپاشودادگاه نمیزاره چطوری میتونم طلاق بگیرم ازش واینکه مهریه من ۵سکه هست میتونم اونم بگیرم ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام فریبای عزیز
   نفقه فرزند رو میتونید از دادگاه تقاضا کنید البته خودش باید شکایت کنه نه شما
   مهریه تون قابل وصوله حتی اگر طلاقی رخ نده
   بهتره با وکلای ما به صورت انلاین از طریق لینک زیر مشاوره کنید تا بررسی بشه که چه راهی برای طلاق گرفتن وجود داره.موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 20. رامین میگوید:پاسخ

  سلام دایی من بجای مادرم زنش برد امضا کرده چیکار کنیم ممنون میشم

 21. تورج میگوید:پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من یه پرونده حقوقی محکوم شدم به پرداخت و اعسارم موافقت شد مدت یکساله دارم اعسار پرداخت میکنم الان چند ماهه یه شکایت جدید شاکی ازم انجام داده بابت فرار از دین ما یه خونه وارثی داریم که سه دنگ به نام مادرمه سه دنگ پدرم که فوت شده که توش با مادرم زندگی میکنم که هنوز پرونده حقوقی در جریان نبود ما وارثا زدیم سه دنگ پدرمو به نام مادرم الان تو دادگاه بدوی حکم بر علیه من صادر شده فرار از دین آخه من چیزی نداشتم که فرار از دین کنم ارثی تقسیم نشده اعتراض زدم تجدید نظر بازم حکم برعلیه من صادر شد الان میخام بدونم تو خونه ای که داریم زندگی میکنیم میتونه شاکی دست بزاره مزایده بزارت پولش وبگیره؟
  بعد میخام بدونم آخه پس چرا برام اعسار گذاشتن من به کی بایدمراجعه کنم چی باید کنم برای مشکلم ممنون میشم کمک کنید الان به چه ارگانی میتونم پناه ببرم دیگه حق اعتراضم ندارم ما تو این خونه داریم زندگی میکنیم ..

  1. سلام تورج عزیز
   شما از ۳ دنگ پدری سهم میبردی و چون بنام مادر زدیدش این حکم صادر شده
   پرونده شما به اطلاعات بیشتری برای راهنمایی نیاز داره که توصیه میکنم با وکلای ما در بخش مشاوره انلاین صحبت کنید. اینم لینکش
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 22. پریسا میگوید:پاسخ

  سلام چکی که ما(شرکتیا شخص حقوقی ) بابت ضمانت به کارفرما که اون هم شخص حقوقی هست دادیم رو پاس کرده من چه طور میتونم پولم و پس بگیرم

  1. سلام پریسای عزیز
   اگربر خلاف قرارداد چکرواجراگذاشته باشه میتونید به جرم خیانت در امانت ازش شکایت کنید و درخواست عودت مبلغ رو بدید
   برای بررسی بیشتر توصیه میکنم با وکلای ما بصورت انلاین از طریق این لینک مشورت کنید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 23. رها میگوید:پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم بدونم از مردی که فرار کرده و خارج از ایران چطور میشه مهریه گرفت ایا از طریق مراجع قضایی خارج از کشور میشه اقدام کرد ؟

  1. سلام رهای عزیز
   اگر اموالی ازش سراغ دارید با مراجعه به اجرای ثبت میتونید مهریه رو بگیرید و اگر در همین جا هم شکایت کنید شکایت شما به محل ایشون در خارج از کشور ابلاغ میشه و دادگاه علهیش حکم صادر میکنه.
   البته بدلیل پیچیدگی توصیه میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما مشورت کنید تا راه هموارتر بشه براتون
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 24. Pouya میگوید:پاسخ

  با سلام ،بنده سال ۹۹ در ازمون استخدامی قراردادی علوم پزشکی با سهمیه ایثارگران شرکت کردم ،زمانی که نتایج اعلام شد من جهت بررسی مدارک دعوت شده بودم ،نمره من ۵۶ بود و نمره اخرین فرد دعوت شده صفر بود ،با این احتساب بنده قبولیم نهایی بود منتها بعد از چند ماه نتایج نهایی اعلام شد ،بنده مردود شده بودم
  از دانشگاه پیگیر که شدم بهم گفتن شما تو ذخیره ها بودی و اینو دانشگاه ازم پنهان کرده بود ، تو همون سال اتفاقا یه ازمون دیگه برگزار شد و بنده نظر به اینکه تصور میکردم تو ازمون قبلی ،قبول شدم متاسفانه برای ازمون دوم اصلا امادگی لازم رو نداشتم و همین باعث شد هر دو ازمون استخدامی رو از دست بدم
  حالا میخام از اون فردی که مسول اینکار بود و حقیقت امر رو از من پنهان کرد شکایت کنم
  شما وکلا محترم بگید ایا شکایت بنده به جا می باشد یا خیر ؟؟؟
  با تشکر

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر پویای عزیز
   فرایند آزمون های استخدامی با قبولی به اتمام نمیرسه و نیازمند مراحلی مثل مصاحبه و … هست و تا این مراحل تموم نشه هیچ تضمینی برای استخدام وجود نداره.
   موفق باشید

   1. نیما میگوید:پاسخ

    سلام بعد ۱۰ سال زندگی یکی از اقوام نزدیک ما فهمیده به صورت تلفنی خانمش با خواستگار قبلیش ارتباط تلفنی داشته و…. شاید بیشتر تا اینکه یکبار متوجه شدیم ،وبارها مزاحمش شده، یکبار جلو اسنپش پیچیده و دست بچه ۷سالش که با خنمش بوده گرفته و سوار کرده ،چند بارتو کوچه در خونه دیده شده و حالا خانمش که فهمیده شوهرش میدونه میگه مزاحمم شده ولی مطمینیم حداقلش ارتباط تلفنی داشتن والان میخواد طلاق بگیره راهش چیه

    1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

     سلام و وقت بخیر نیمای عزیز
     طبق قانون حق طلاق با مرد هست و برای طلاق از جانب مرد نیاز به شرط خاصی نیست. البته باید حقوق مالی زن مثل مهریه رو بده. پیشنهاد میکنم در صورت صلاحدید از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنین تا برای این موضوع شما رو راهنمایی کنن و بهترین راهکار رو به شما ارائه بدن.
     موفق باشید.
     مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 25. مینو میگوید:پاسخ

  سلام آیا با وجود داشتن وکیل حضور زوجه در دادگاه اعسار الزامیه؟ و در صورتیکه زوجه فقط از دارایی های همسر اطلاع داره و مدرکی نداره آیا حضورش در نظر قاضی تاثیر داره؟

  1. سلام مینوی عزیز
   با توجه به اینکه وکیل گرفته شده نیازی به حضور زوجه در دادگاه نیست مگر اینکه قاضی اون رو ضروری بدونه.

 26. Hasson میگوید:پاسخ

  سلام خسته نباشید تورو خدا بهم کمک کنید من زنم میخواد طلاق بگیره من زنمو دوست دارم ۱۳ سال ازدواج کردم من خیلی اذیتش کردم حق با همسر هست ولی کوتاه نمیاد باهم زندگی کنه منم نمیدونستم حق طلاق بهش دادم مشاوره رفتم ۲ جلسه باز کوتاه نمیاد همه چی رو بخشیده ۲ جلسه دیگه مونده حالا من باید چیکارکنم راهنمایی کنید لطفا راستی ما یه بچه داریم که ۸ سالشه من میخوام طلاق نگیره چون دوسش دارم بچه ام کلی آسیب میبینه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه اگر حق طلاق رو بشون دادید و شرایطش محقق شده از لحاظ حقوقی کاری نمیشه کرد.

 27. Mohamad sadeghyan میگوید:پاسخ

  باسلام ودرود یه سوآل حقوقی درحدبله نخیر آیا عروس یک خانواده میتونه طلب مهریه اشواز پدرشوهر بکنه یانه درحالی که سی سال گذشته وهم شوهر وهم پدرشوهر مرحوم شدن عروس اومدن طلب مهریه رواز داماد خانوادشوهر خواستند این امر چطوریه میشه گرفت یانه عروس مهریه رواز داماد شوهر بخوادشدنیه درحالیکه هیچ تعهدی هم دربین نیست

  1. دوست عزیز سلام
   به طور کلی جواب منفیه
   اما باید بررسی بشه. مثلا ممکنه ارثی از پدرشوهر به شوهر رسیده باشه و اون ارث الان در اختیار خانواده همسرباشه که از محل اون زن میتونه مهریشو مطالبه کنه

 28. جعفر میگوید:پاسخ

  سلام خسته نباشید من امروز یه مسافر زدم منتظر بودم سوار بشه یه پسره جوان از یه ماشین پیاده شد سه نفرمودند یکیشون پیاده شد اومد سمت من گفت آقا من مغازه داشتم جمع کردم صفحه کلاج رانا میفروشم مارک اصلی میخری منم دیدم قیمت خیلی مناسبه گول خوردم و خریدم بعدش رفتم خونه نگاه کردم دیدم اصلا صفحه کلاج خرابه شکسته کلا کهنه و داغون فقط شستن مشنبا کشیدن مارک اصلی ام پرچ کردن روش خاستم ببینم میشه کاری کرد یانه ازم ۳۰۰هزار باتاکید بحث پولش نیس ولی خیلی بهم فشار اومده که بجز من با صدنفره دیگه اینکارو میکنن چون زیاد بود از اون صفحه کلاج ها یکیشو من گول خوردم بقیه ام گول ارزون بودنشو خواهند خورد یه شماره کارت داد که اسم و مشخصات بانکی یه خانومی بود لطفا راهنمایی کنین آیا میشه کاری کرد.

  1. سلام جعفر عزیز
   مورد شما از موارد کلاهبرداریه و‌قابل شکایت. بهتره در ابتدا به کلانتری محل وقوع جرم مراجعه کنی و تشکیل پرونده بدی تا بتونن پیداشون بکنن

 29. یاسر میگوید:پاسخ

  سلام همسرم درخواست طلاق داده وهیچ بهانه ای ازشرایط ۱۲گانه رونداره.ورازطریق کراهت اقدام کرده وبازهم هیچ بهانه ی نداره قاضی داورخواسته ایاداورهابه نتیجه ی سازش نرسندچه ری میدهد

  1. سلام یاسر عزیز
   اگر داورها به نتیجه برسند که ادامه زندگی برای زوجین ممکن نیست نظر خودشون رو به دادگاه اعلام میکنند و دادگاه بر اساس محتویات پرونده تصمیم میگیره و میتونه حکم به طلاق خلع بده یعنی همسر مالی رو به شما میده و شما اون رو طلاق میدید.
   موفق باشید

 30. عسگر کریمی قبادی میگوید:پاسخ

  با سلام پدر من ۱۲سال پیش فوت کرده اما مادرم در زمانی که پدرم بیمار بودو قبل از فوت پدرم از پدرم نوشته ای گرفته که مبنی براینکه تا زمانی که زنده است اختیار اموال بجا مانده از پدرم را دارد
  میخاستم بدونم که آیا تازمانی که مادرم زنده باشد ما فرزندان آن مرحوم حق تقسیم ارثیه را نداریم
  لطفا اگر راهی وجود دارد بفرمایید چون مادرم تمام اموالمان را نابود کرده و می‌کند
  متشکرم

  1. سلام عسگر عزیز
   وصیت تا سقف یک سوم از اموال معتبره و بیش از اون متعلق به ورثه است و کسی نمیتونه مانع تقسیم ارث بشه
   پس جدای از معذوریت های اخلاقیُ، شما میتونید تقاضای انحصار وراثت بکنید
   موفق باشید

 31. علی رزم آور میگوید:پاسخ

  عرض ادب و احترام
  رای ونتیجه دادگاه تقسیم ترکه
  صدور قرار رد دفتر است که بدلیل عدم ارائه مدارک پس از اخطارهای اعلام شده به خواهان، صادر شده است و پس از ده روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض میباشد.
  این رای یعنی چه؟؟؟ و من بعنوان خوانده در این پرونده چه باید بکنم؟؟

  از الطاف اساتید گرامی سپاسگذارم

  1. کارشناس حقوقی میگوید:پاسخ

   علی عزیز سلام. با اطلاعات دریافت شده از شما به نظر می‌رسد پرونده به جهت عدم تکمیل مدارک توسط خواهان در مدت معین رد شده است.

   1. عسگر کریمی قبادی میگوید:پاسخ

    من هنوز شکایت نکرده ام

    1. حرف ما هم درباره شکایت طرف مقابل بود دوست عزیز
     موفق باشید

 32. صادق میگوید:پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  فروشگاه اینترنتی موبایل در یک بازه زمانی ، قیمت جنس های خود را تخفیف اعمال کرده و نسبت به قیمت جنس در بازار ،قیمت پایین تری را اراِه کرده است به همین سبب من و حدود ۲۰۰ نفر به دلیل وجود به دست آوردن تخفیف بیشترمجاب به خرید از این فروشگاه کردیم که در سایت این فروشگاه قید شده بود بعد از سه روز کاری ارسال می شود اما با گذشت ده روز پاسخی دریافت نکردیم، در ادامه صاحب امتیاز فروشگاه در گروه واتساپی متشاکیان اعلام کرد نیاز به دو هفته زمان برای انجام سفارشات دارد اما بعد از گذشت این دو هفته نیز دیگر خبری از شخص نیست و پاسخ گو نیز نمی باشد
  آیا این شخص کلاهبردار محسوب میشود ؟
  ایا امکان شکایت کیفری از این شخص وجود دارد ؟
  ایا برای این شخص رد مال صادر می شود ؟
  لطفا در این زمینه راهنمایی بفرماییئ
  خیلی ممنون

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   اگر وعده های فروشنده واهی بوده و از همان ابتدا قصد فریب مشتریان را داشته کلاهبرداری محقق هست و با محکومیت به کلاهبرداری ملزم به رد مال میشه.
   پیشنهاد میکنم در صورت صلاحدید از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنین تا مدارک و مستندات شما رو بررسی کنن و دقیق تر شما رو راهنمایی کنن.
   موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 33. زهرا میگوید:پاسخ

  سلام من متولد۷۶هستم میخواستم بدونم میشه تاریخ تولدمو۷۹کنم، شواهد و مدارک هم ندارم اما از لحاظ ظاهری کوچکتر از سنم هستم، اگه به ثبت احوال مراجعه کنم میشه تغییرش داد یا خیر؟

  1. سلام زهرای عزیز
   خیر چنین چیزی ممکن نیست
   موفق باشید

 34. kashani میگوید:پاسخ

  سلام، اگر فردی که به کلاستروفوبیا یا همان تنگناهراسی مبتلاست، به حبس محکوم بشه، اجرای حکم به چه صورت هستش؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به نظر قاضی اجرای احکام و گرفتن نظریه پزشکی قانونی ممکنه حکم بطور موقت اجرا نشه ولی اگر تایید کنن که امکان اجرای حکم وجود نداره زندان رو به مجازات های دیگه تبدیل می کنند
   موفق باشید

 35. معصومه میگوید:پاسخ

  سواای داشتم از استاد
  مادر من فوت شده چندین سال پیش و پدرم دوباره ازدواج و صاحب فرزند ‌
  ایا بعد فوت پدرم ارثی به مادرم میرسه .اعم از مهریه و یا یک هشتم مال …یک هشتم طبق اموال زمان فوت مادرم محسوب میشه یا الان ؟

  1. کارشناس حقوقی میگوید:پاسخ

   سلام دوست عزیز
   خیر ارثیه تنها به افرادی تعلق خواهد گرفت که در زمان فوت متوفی، در قید حیات باشند. به همین دلیل به همسری که قبل از شوهرش فوت کرده ارثی تعلق نمی‌گیرد.
   درمورد مهریه تا زمانیکه پدر شما در قید حیات باشند، شما و بقیه وراث مادرتون امکان دریافت مهریه مادر به میزان سهم هرکس از ارث مادر رو میتونین داشته باشید ازشون.

 36. محسن آقائي میگوید:پاسخ

  با سلام بنده عضو هیات امنای حسینیه ای هستم که دو ملک تجاری را به مستاجرین اجاره داده ولی مستاجرین به بهانه اختلاف هیات انا از پرداخت اجاره و تخلیه مورد اجاره استنکاف میکنند آیا ما میتوانیم محل اجاره را تا روشن شدن موضوع قفل کنیم؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام محسن عزیز
   مستاجر مکلف هست ماهانه مبلع رو به حساب طرف قرارداد خود واریز کنه. با توجه به عدم اجرای تعهدات قراردادی می‌توانید درخواست تخلیه رو از شورای حب اختلاف بخواهید ولی نمی‌توانید به طور مستقیم اقدام و ملک رو قفل کنید.

 37. مرزداران میگوید:پاسخ

  سلام قبل از ثبت مشاوره یه سوال داشتم وکیلی که بهمون مشاوره میده اگه لازم شدوکالت هم انجام میده؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو میگوید:پاسخ

   سلام دوست عزیز بله وکالت حضوری هم از خدمات ماست که از بخش معرفی وکیل میتونید دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP
پشتیبانی
ارسال از طریق واتساپ