مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 

 

مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟

ما انسان‌ها همیشه به دنبال روشی برای پاسخ‌گویی به سوالات خود بوده‌ایم. استفاده درست از اینترنت و بهره‌گیری از خدمات اینترنتی موجب شده تا با کمترین زمان و هزینه‌ی ممکن نیازهای خود را برطرف کنیم. انتخاب سرویس و خدمات از محلی که در آن هستید دسترسی سریع به مشاور، امکان دریافت مشاوره در تمامی ساعات روز، امکان ارسال مدارک، فیلم، صدا، تصویر و ذخیره‌سازی آن صرفه‌جویی در هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان از جمله مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین است.

مشاوره حقوقی آنلاین و نیاز به مشاوره در اشخاص حقیقی و حقوقی

پیش از اقدام به هر کاری بهتر است با یک وکیل حرفه‌ای و زبده مشورت کرده و سپس کار خود را آغاز کنید. همانطور که می‌دانید و بارها شنیده‌اید، هزاران موسسه حقوقی اقدام به مشاوره کرده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که تنها مشورت با یک وکیل خبره و استفاده از تجربیات او تا چه اندازه می‌تواند حقوق شما را حفظ کند. تجربه و مهارت یک وکیل حرفه‌ای در تخصص خود بزرگترین مزیتی است که به آن دسترسی پیدا خواهد کرد. مشاور حقوقی فردی است که از تمامی قوانین و مقررات حقوقی آگاه است و با استفاده از قدرت تحلیل مسائل می‌تواند راهنمایی های لازم را به افراد حقوقی و حقیقی ارائه کند.

همه امور حقوقی اعم از تنظیم قرارداد، مشاوره درباره قوانین کیفری، چک و سفته، موارد حقوقی و خانواده، تنظیم دادخواست و لایحه و هر نوع مشاوره‌ای در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد.

درک درست از قوانین در دادگاه لازمه هر مشاوره حقوقی است. مشاور حقوقی می‌توانند مشتری را به حق خود برساند. بدون کارشناس حقوقی یا وکیل استفاده از قوانین بسیار دشوار است؛ چرا که قوانین با ادبیات حقوقی خاصی نگاشته می‌شود که استفاده از آن نیاز به مهارت تخصصی دارد. مشاوره با وکلای حقوقی به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین زمان و هزینه ممکن مسائل حقوقی را رفع کنید.

مزایای استفاده از مشاور حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند. این خدمت جدید باعث شده تا:‌

 • نیاز به رفت و آمد کمتر شود
 • هزینه‌ها پایین‌تر بیاید
 • دسترسی آسان‌تر شود
 • محدودیت‌های زمانی و مکانی حذف شود
 • شما از هر کجا که هستید می‌توانید از خدمات استفاده کنید
 • در دوره‌ی قرنطینه‌ی کرونا استفاده از مشاوره آنلاین، خطرات رفت و آمد و حضور در مکان‌های شلوغ را برای شما کمتر می‌کند.

دسته بندی های مشاوره آنلاین

در موسسه حقوقی تراز دسته بندی خدمات مشاوره آنلاین به شرح زیر می‌باشد:

 • خانواده
 • اراضی و املاک
 • قراردادها
 • اسناد تجاری
 • ارث و وصیت
 • حقوق کیفری
 • استارت‌آپ
 • شرکت‌ها
 • مالکیت کیفری
 • تجاری
 • کسب و کارها
 • و سایر مسائل حقوقی

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین بسیار کمتر از مشاوره حضوری است. آنلاین بودن و آمادگی همیشگی مشاوران باعث شده تا در زمان و وقت شما صرفه‌جویی شود.

هزینه مشاوره آنلاین بسته خدمتی که از وکلا دریافت می‌کنید، متفاوت است. مدت زمان استفاده از مشاوره، نوع مشکل حقوقی و پیچیدگی و … همه بر هزینه‌های آن تاثیر دارد.

برای مثال در پلتفرم حقوقی ترازو برخی از خدمات رایگان است و شما برای استفاده از سایت لازم نیست هیچ هزینه‌ای بپردازید. تنها هزینه آن داشتن یک بسته اینترنتی و اتصال به فضای آنلاین است.

در مواردی که خدمات غیر رایگان ارائه می‌شود اعضا یا کاربران باید ابتدا به سایت مراجعه کرده تقاضای دریافت خدمات کنند، سپس وارد درگاه شده و نسبت به واریز مبلغ اقدام نمایند. تقاضای ارائه خدمت به منزله آگاهی از قوانین سایت بوده  و لذا کاربران موظفند قبل از هرگونه ثبت تقاضا قوانین را به دقت مطالعه کنند و بعد از آن تقاضای خود را ثبت کنند.

مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

ترازو یک پلتفرم حقوقی هوشمند در ایران است که شامل یک تیم حرفه‌ای متشکل از بخش سئو و مارکتینگ می‌باشد. ایده اولیه ایجاد این مجموعه در سال ۱۳۹۵ مطرح شد. در سال ۱۳۹۷ به همت جمعی از وکلا و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مطرح ایرانی خدمات ترازو به جامعه معرفی شد. رسالت مدیران ترازو تامین رضایت حداکثری مشتریان است. خانواده ترازو تمام تلاش خود را در زمینه رضایت و آگاهی مشتریان انجام داده و در این راستا خدمات نوین و با کیفیتی ارائه داده است.

برای استفاده از خدمات ترازو به صورت آنلاین کافی است اسناد و مدارک، لایحه، دفاعیه و شکوائیه خود را از طریق اینترنت برای وکلای ما تنظیم کنید. برای این کار به آدرس اینترنتی ترازو به نشانی www.new.etarazoo.com مراجعه فرمایید.

چه چیزی ترازو را از سایرین متمایز کرده؟

تمرکز بر روی خدمات ویژه و معرفی پرونده‌های حقوقی به متخصصین حوزه، صداقت با مخاطبان و کاربران، رسیدگی به پرونده در تمام مراحل، دلسوزی و پیگیری مسائل تا رسیدن آنها به راه‌حل، تعرفه قیمت‌های بسیار پایین، اولویت گذاری رضایت کاربران و مشاورین، آموزش‌های رایگان همگانی از طریق درج مطالب و مقالات به روز در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن دانش عمومی و حل مشکلات حقوقی مردم از جمله خدمات متمایزی است که از طریق پلتفرم حقوقی ترازو ارائه می‌شود.

ضوابط و شرایط استفاده از خدمات

هر کس که از طریق اینترنت وارد سایت ترازو شده باشد، کاربر تلقی می‌شود و در صورتی که به عضویت سایت درآمده باشد عضو محسوب می‌شود. برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما برای دریافت خدمات غیر رایگان لازم است که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

برای استفاده از برخی سرویس‌های ترازو لازم است حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار باید دارای شرایط سنی مذکور باشید، آدرس، ایمیل و شماره تلفن همراه فعال داشته باشید.

تنظیم اوراق قضایی در مشاوره آنلاین

متقاضیانی که می‌خواهند خدماتی اینترنتی دریافت کنند باید در ابتدا در کمال صداقت و درستی اطلاعات و مدارک خود را در اختیار مشاوران قرار دهند و از کتمان حقایق خودداری کنند. چنانچه در هر مرحله عدم صداقت و درستی اطلاعات کشف شود، وکلا و مشاورین اختیار فسخ یک‌طرفه قرارداد را خواهند داشت. اگر بابت اطلاعات نادرست خسارتی وارد شود، جبران آن بر عهده مشتری خواهد بود.

اوراق قضایی شامل دادخواست‌ها و اظهارنامه‌های حقوقی، انواع شکوائیه، لایحه و امثال آن باید توسط وکیل انجام شود. پس از ارسال مدارک، وکیل مرتبط نسبت به تنظیم آنها اقدام کرده و چنانچه مشتریان در حین دریافت خدمات بنا به دلایل قانونی یا غیرقانونی از ادامه کار منصرف شوند باید کلیه خسارات را جبران کنند.

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی و مدارک مورد نیاز

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی مهمترین محتویات یک پرونده را در بر‌می‌گیرد و دارای اعتبار خاصی در رسیدگی‌های قضایی می‌باشد. موضوع مهم اینجاست که اوراق قضایی باید به صورت مکتوب و با‌ادبیات حقوقی و قانونی نوشته شود. نوع و نحوه‌ی تنظیم تأثیرگذار ممکن است سبب صدور رای به نفع شما شود. بهتر است اوراق قضایی علاوه بر نگارش دقیق به استناد مفاد قانون استدلال‌ها و دلایلی که نقش کلیدی در صدور رای را دارند باشد. عدم توجه به نکات حقوقی و نگارش اوراق قضایی در شکست و صدور رای بسیار موثر است.

در صورتی که پاسخ یا پرسش حقوقی دارید می توانید از طریق دکمه زیر آن را ثبت کنید. کارشناسان حقوقی ترازو در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۷۶ دیدگاه ثبت شده
ح ش 1 اردیبهشت 1403
پاسخ

با سلام و عرض ادب برای کم کردن سن نیاز به وکیلی دارم که انجام دهد آیا امکان راهنمایی هست؟

مصطفی عبداللهی 8 اردیبهشت 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر. ایمیلتون رو لطفا چک کنید.

زهراشیردل 11 فروردین 1403
پاسخ

سلام پدربزرگ من قبل ازفوتش برای همه فرزنداش ومادربزرگم ارث داده اما اخیرا دایی من اون بخشی از ارث که برای خودش نبوده وتوی وصیت هم ذکر شده که برای اون نیست رو فروخته حالا اگه ماشکایت کنیم میتونیم اموال خودمون روبرگردونیم؟ممنون میشم اگه جواب بدین

مصطفی عبداللهی 11 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر
اگر دایی شما برخلاف وصیت یا برخلاف حق قانونی خود مالی را تحصیل کرده شما می توانید از ایشان شکایت کنید و نتیجه دعوا به رای قاضی بستگی خواهد داشت.

پرتو 10 فروردین 1403
پاسخ

سلام  من یک سوال حقوقی دارم لطفا خواهش میکنم پاسخ بدید، مادر من ۳۷ سال پیش تمام طلاهاش رو برای خرید منزل صرف کردن و از همان ابتدا سند شش دانگ خونه به نام پدرم بود سالها گذشت تا اینکه پدرم خیانت کرد و موقع بازنشستگیش مادرم رو طلاق داد و در شورای حل اختلاف متوجه شدیم زن گرفته و بماند که حدود یازده سال مادرم به دنبال گرفتن حقش بود که متاسفانه امکان گذیر نشد چون گفتن طلاق جاری شده الان مادرم گفت خونه ام رو حداقل ازش بگیرید و شورای حل اختلاف با گرونده مادر من کاملا مچ شدن و جریان ظلم گدرم بهشون ثابت شده و قرار شد پدرم رو قسم بدن که اثبات بشه مادرم برای خرید منزل طلاهاش رو ۳۷ سال پیش داده این درصورتی بود که پدرم مالی نداشت و مبنای خرید خانه مادرم بود
که در زمان تعیین شده برای قسم پدرم حاضر نشد برای قسم خوردن بیاد شورای حل اختلاف و میگه عمرا نمیام قسم بخورم سند خونه هم شش دونگ به نام هست شورای حل اختلاف هم دست رو دست گذاشتن هیچ کاری برای مادرم نمیکنن
توروخدا راه حل کار مادر من چیه به کجا شکایت ببره که پدرم رو قسم بدن و مادرم حقش رو بگیره
لازم به ذکر هست که اقوام مادرم مثل پدر بزرگ و دایی و خاله هام همه فوت کردن و تنها شاهد ها من و خواهر برادرهایم هستیم که میگن شهدت شما قبول نیست
توروخداااا راهنمایی کنید من ساکن اهواز هستم

مصطفی عبداللهی 11 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر.
شما باید از طریق شورای حل اختلاف پیگیر باشید.

صادق 9 فروردین 1403
پاسخ

سلام.شوهر خواهرم نزدیک ۱ میلیارد از من چک گرفته و همه چک هارو به نام خودش ثبت کردم و اون هم همه چک هارو به افراد دیگه داده و به نام اون ها ثبت کرده و قرارمون این بوده که پول چک هارو خودش بپردازه الان در تاریخ سررسید چک ها پول به حساب من واریز نکرده و افراد رفتن از من شکایت کردن و ماشین منو توقیف کردن و حساب هامو هم مسدود کردن و در حق من خیانت کرده الان من دستم چقدر بازه واسه شکایت کردن ازش آیا میتونم ازش شکایت کنم که این کار رو با من کرده؟

مصطفی عبداللهی 9 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر
پرونده شما نیاز به بررسی دقیق دارد. لطفا با وکیل مشورت کنید.

سجاد 6 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقتدبخیر من یدونه از مشتری چک گرفتم خرج کردم حالا برگشت خورده اگه شکایت کنن ب منم شامل میشه

مصطفی عبداللهی 11 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر
شکایت کیفری از چک برگشتی در دادسرای حوزه ای که بانک صادر کننده گواهی عدم پرداخت در آن قرار دارد انجام شده و وقتی در دادسراها از صادر کننده چک برگشتی شکایت شود دادسرا تنها به جرم صدور چک بلامحل صادر کننده رسیدگی می کند همین طور رسیدگی به وجهی که پرداخت نشده نیاز به ارائه دادخواست جداگانه دارد.

علی 28 اسفند 1402
پاسخ

سلام چقدر زمان میبره برای گرفتن پول از کلاه برداری که بازداشت شده باشه از طریق دادگاه کیفری

مصطفی عبداللهی 9 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر
اگر ایشان پول شما را میدهد بالتبع میتوانید بگیرید و رضایت بدهید یا اینکه شکایت را ادامه دهید تا رای قطعی شود و حکم را اجرا کنید

م م 11 اسفند 1402
پاسخ

درود. همسر بنده بدون اجازه جنین ۵ ماهه را سقط کرده است. و هزینه ان را از دوست بنده به مبلغ ۶ میلیون تومان قرض گرفته واز بازار سیاه قرص خریداری کرده با توجه به این که دوست بنده اطلاع داشته که این میلغ برای خرید قرص. بابت سقط جنین است . حکم هر دو نفر چیست

مصطفی عبداللهی 7 فروردین 1403
پاسخ

سلام وقت بخیر ب
ه موجب ماده ۶۲۴ قانون مجازات هرشخص دارای تخصص چه طبیب باشد چه ماما و چه فردی داروفروش موجب سقط جنین شود، یا اینکه این اشخاص درسقط جنین مباشرت داشته باشند مطابق قانون مجازات با او برخورد خواهد شد که مجازات آن دو تا پنج سال حبس و پرداخت دیه می باشد.