منظور از وکالت مجازی یا وکیل آنلاین چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حتی بیماری‌های شایعی همچون کرونا و انواع آنفلوانزا نیاز به ابزارهای آنلاین اهمیت خود را بیش از پیش نشان داده است. مردم به دنبال روش‌های آسان و ساده‌ای هستند تا بتوانند در تمامی امور حقوقی خود اعم از قراردادها و دعواهای حقوقی و شکایات‌شان موفق ظاهر شوند یا از خود به خوبی در دادگاه دفاع کنند. در این راستا خدمتی به نام وکالت مجازی و وجود وکلایی با عنوان وکیل آنلاین بسیار حائز اهمیت است. پیش از معرفی هرگونه خدمات و بررسی مزایای وکالت مجازی ابتدا به تعریف آنها می‌پردازیم.

وکالت مجازی چیست و وکیل آنلاین به چه کسی گفته می‌شود؟

منظور از وکالت مجازی ارائه مشاوره حقوقی، راهنمایی برای انجام امور حقوقی مانند تنظیم قرارداد، مذاکره، طرح دعوا یا شکایت و دفاع از خود در دادگاه و تنظیم اسناد مورد نیاز از جمله قرارداد، وصیت‌نامه، شکوائیه، دادخواست و لایحه از طریق شبکه‌های مجازی و اینترنت است و به شخصی که این خدمات را ارائه می­دهد، وکیل آنلاین گفته می­شود. اشخاص فقط در هنگام شکایت وکیل اختیار نمی‌کنند. بلکه ممکن است شما به کمک یک وکیل برای نوشتن یک قرارداد نیاز داشته باشید. در حقیقت، وکیل آنلاین به کسی گفته می‌شود که دارای پروانه وکالت باشد و با بررسی اسناد و مدارک اشخاص برای آن‌ها دادخواست، لایحه و قرارداد نوشته و آن‌ها را از مسیر طرح دعوا یا شکایت و جزئیات آن آگاه سازد.

در این مقاله سعی داریم علاوه بر آشنایی بیشتر با این موضوع در مورد وکیل آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو و مزایای آن با شما مطالبی را در میان بگذاریم. توصیه می­کنم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

وکیل آنلاین

 یکی از راه­های سریع و ارزان برای موفقیت در دادگاه یا نوشتن قرارداد بهره‌گیری از خدمات وکالت آنلاین است .وجود افراد مختلف در فضای مجازی دسترسی به وکیل را آسان‌تر کرده. اما در کنار این سهولت باید مراقب باشید تا در دام افراد سودجو نیافتید.

وکالت آنلاین حقوقی

در این روش موکل، سوال خود را به صورت تماس تلفنی یا اینترنتی به وکیل منتقل می­کند و می­تواند مدارک پرونده­ی خود را به صورت مجازی ارسال کند. وکیل، مدارک را بررسی کرده و با توجه به محتوای پیام و مدارک ارسالی بر اساس درخواست موکل خود، به او مشاوره داده و اسناد حقوقی را برای او آماده می‌کند.

این سند یا قراردادی است که شخص برای روابط حقوقی خود با دیگران نیاز دارد یا سندی مانند لایحه و دادخواست است که برای طرح دعوا یا شکایت و یا دفاع از آن‌ها نیازمند است تا در مسیر پرونده موکل با خیالی آسوده آن‌ها را به مرجع قضایی تحویل دهد. بدین ترتیب شما می‌توانید همان‌گونه که به دفتر وکلا مراجعه می‌کنید به وکلای مجازی مراجعه کرده و مطالب و مدارک و اسناد خود را بیان کنید و او طبق نیاز شما و وفق مقررات قانونی برای شما هر سندی که نیاز داشته باشید تنظیم می‌کند و شما را به خوبی راهنمایی می‌کند تا بتوانید از حقوق خود دفاع کنید.

مزایای مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟

 از مزایای مشاوره حقوقی با وکیل آنلاین می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ . از آسانترین و سریعترین راه­ های دسترسی به وکیل است .

۲. با کمترین قیمت ممکن می ­توان یک وکیل را برای امور مهم در کنار خود داشت.

۳ . امکان ذخیره تاریخچه­ ی پیام­ها و پاسخ­ های وکیل آنلاین برای بررسی و مرور دوباره وجود دارد.

۴. امکان بررسی دقیق مدارک و اسناد پرونده­ها از طریق فضای مجازی وجود دارد.

۵. در نهایت وکیل مجازی با توجه به نیاز و درخواست شما دادخواست، لایحه یا قرارداد را با قیمت به‌صرفه و ارزان در اختیارتان می‌گذارد.

پیش از هر چیز توجه داشته باشید که برای نگارش اسناد حقوقی حتماً باید با یک وکیل متخصص مشاوره کنید .شما باید از دانش حقوقی وکیل آنلاین خود اطمینان داشته باشید تا بتوانید پرونده­ی خود را دست او بسپارید.

اگر برایتان مهم است که دلیل چنین توصیه­ای را بدانید باید گفت که در بسیاری از موارد دیده شده که افرادی سودجو بدون داشتن اطلاعات حقوقی اقدام به نوشتن اسناد حقوقی می­نمایند و در این میان حقوق شهروندان را تضییع می‌کنند .بنابراین، اطمینان در وهله­ ی اول نقش اساسی را بازی می­ کند.

شرایط وکالت مجازی

وکالت مجازی دارای شرایطی است که باید هر وکیل آنلاین از آن برخوردار باشد. در ادامه به این شرایط اشاره شده است.

وکلایی که به عنوان وکیل مجازی شناخته می‌شوند باید دارای پروانه وکالت یا کارآموزی وکالت باشند و در حوزه‌ای که در آن به ارائه خدمت می‌پردازند دارای تخصص و تجربه باشند. همچنین آنها باید دسترسی به امکانات مورد نیاز برای ارائه خدمات آنلاین بوده و کاملاً با نحوه استفاده از ابزارهای مربوطه آشنا باشند. به علاوه باید این وکلا از دقت بسیار بالایی برخوردار باشند زیرا آنها باید بتوانند بدون اینکه موکل خود را مستقیماً ببینند به اون خدمات حقوقی و وکالتی را ارائه کنند.

خدمات وکالت مجازی به صورت کلی شامل چه چیزهایی می­ شود؟

۱ . بررسی اسناد و مدارک موکل

۲. تنظیم انواع اسناد حقوقی مورد نیاز موکل مانند انواع شکواییه و لوایح کیفری ، دادخواست، اظهارنامه و قراردادهای حقوقی

۳. راهنمایی موکل در مورد مساله حقوقی او تا موکل بتواند بدون نیاز به وکیل از حقوق خود دفاع کند.

برای اینکه از خدمات وکیل آنلاین استفاده کنید، حتماً از هویت فرد مشاوره دهنده قبل از طرح مشکل یا ارسال مدارک آگاه شوید. سوالات خود را در ابتدا دسته­بندی کنید و بعد از وکیل آنلاین بپرسید تا اسناد حقوقی که برای شما تنظیم‌ می‌شود دقیق­تر و متناسب‌تر باشد باشد. مدارک لازم را که برای بررسی پرونده توسط وکیل حقوقی مورد نیاز است، مرتب و دسته‌بندی کنید و برای او ارسال کنید .

مزایای وکالت مجازی پلتفرم حقوقی ترازو

حالا که با خدمات وکالت مجازی آشنا شدید،‌ بد نیست با وکالت مجازی پلتفرم ترازو و مزایای آن نیز آشنا شوید. در اینجا شما می‌توانید برای تنظیم انواع دادخواست، شکایت، لایحه یا قرارداد با یک وکیل خبره صحبت کنید و مسائل خودتان را مطرح کنید. وکلای ما با توجه به دانش و تجربه‌ای که در دست دارند سعی خواهند کرد تا اسناد حقوقی به بهترین شکل بر اساس نیاز و موضوع مورد نظرتان تنظیم شود تا به در روند طرح دعوا یا شکایت با مشکلی مواجه نشوید.

در این خدمت همکاران ما مدارک شما را بررسی می‌کنند تا در صورتی که نکته‌ای از قلم افتاده باشد آن را موشکافی کنند. بعد از صحبت با شما و قرار گرفتن در جریان مسائل و نیازهایتان، اسناد و مدارک شما را بررسی کرده و سعی می­کنیم بهترین راه‌حل را به شما پیشنهاد کنیم.

پلن­ های وکالت مجازی پلتفرم حقوقی ترازو

برخی از پلن­ های وکالت مجازی پلتفرم ترازو به شرح زیر است:

  1. بررسی آنلاین اوراق و مدارک پرونده
  2. تنظیم اسناد مورد نیاز برای طرح دعوا یا شکایت یا دفاع از خود در دادگاه
  3. تنظیم الکترونیکی قرارداد، وصیت‌نامه و …
  4. امکان مشاوره با وکیل خود در طول فرآیند دعوا یا شکایت تا صدور رای

شما تنها با یک کلیک ساده، سریع و به صرفه می­توانید وکیل بگیرید. با ترازو کفه ترازو به نفع شماست. با پلتفرم حقوقی ترازو می­توانید قبل از وقوع واقعه به فکر چاره باشید. با استفاده از خدمات وکالت مجازی می‌توانید در هر جایی که نیاز به وکیل داشتید با او مشورت کرده، مدارک و اوراق خودتان را برای او ارسال کنید تا برایتان اسناد حقوقی را آماده کند.

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و راهنمایی می‌توانید با مشاوران حقوقی پلتفرم ترازو ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *