مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند.

1انتخاب موضوع پرونده
2تکمیل اطلاعات شخصی
3   پرداخت هزینه 
4  دریافت کد سفارش
اگر چند فایل دارید، در یک فایل زیپ قراردهید.

ﻣﺸﺎوره آﻧﻼﯾﻦ
(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ)
15 دقیقه
(
تومان)
30 دقیقه
(
تومان)
45 دقیقه
(
تومان)
وﮐﺎﻟﺖ مجازی

(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ + ﺗﻨﻈﯿﻢ اﺳﻨﺎد + اراﺋﻪ ﺷﯿﻮه ﭘﯿﮕﯿﺮی ﻣﻮﺿﻮع)
ﻣﻌﺮﻓﯽ وﮐﯿﻞ
(ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺣﻀﻮری ﺑﻪ وﮐﯿﻞ + ﭘﯿﮕﯿﺮی ﭘﺮوﻧﺪه)

*برای بازگشت به مرحله قبل ،فقط از دکمه "بازگشت به مرحله قبل" استفاده نمایید

برای اطلاع بیشتر از خدمت مشاوره حقوقی کلیک نمایید

مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟

ما انسان‌ها همیشه به دنبال روشی برای پاسخ‌گویی به سوالات خود بوده‌ایم. استفاده درست از اینترنت و بهره‌گیری از خدمات اینترنتی موجب شده تا با کمترین زمان و هزینه‌ی ممکن نیازهای خود را برطرف کنیم. انتخاب سرویس و خدمات از محلی که در آن هستید دسترسی سریع به مشاور، امکان دریافت مشاوره در تمامی ساعات روز، امکان ارسال مدارک، فیلم، صدا، تصویر و ذخیره‌سازی آن صرفه‌جویی در هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان از جمله مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین است.

تعرفه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

مشاوره حقوقی آنلاین و نیاز به مشاوره در اشخاص حقیقی و حقوقی

پیش از اقدام به هر کاری بهتر است با یک وکیل حرفه‌ای و زبده مشورت کرده و سپس کار خود را آغاز کنید. همانطور که می‌دانید و بارها شنیده‌اید، هزاران موسسه حقوقی اقدام به مشاوره کرده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که تنها مشورت با یک وکیل خبره و استفاده از تجربیات او تا چه اندازه می‌تواند حقوق شما را حفظ کند. تجربه و مهارت یک وکیل حرفه‌ای در تخصص خود بزرگترین مزیتی است که به آن دسترسی پیدا خواهد کرد. مشاور حقوقی فردی است که از تمامی قوانین و مقررات حقوقی آگاه است و با استفاده از قدرت تحلیل مسائل می‌تواند راهنمایی های لازم را به افراد حقوقی و حقیقی ارائه کند.

همه امور حقوقی اعم از تنظیم قرارداد، مشاوره درباره قوانین کیفری، چک و سفته، موارد حقوقی و خانواده، تنظیم دادخواست و لایحه و هر نوع مشاوره‌ای در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد.

درک درست از قوانین در دادگاه لازمه هر مشاوره حقوقی است. مشاور حقوقی می‌توانند مشتری را به حق خود برساند. بدون کارشناس حقوقی یا وکیل استفاده از قوانین بسیار دشوار است؛ چرا که قوانین با ادبیات حقوقی خاصی نگاشته می‌شود که استفاده از آن نیاز به مهارت تخصصی دارد. مشاوره با وکلای حقوقی به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین زمان و هزینه ممکن مسائل حقوقی را رفع کنید.

مزایای استفاده از مشاور حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند. این خدمت جدید باعث شده تا:‌

 • نیاز به رفت و آمد کمتر شود
 • هزینه‌ها پایین‌تر بیاید
 • دسترسی آسان‌تر شود
 • محدودیت‌های زمانی و مکانی حذف شود
 • شما از هر کجا که هستید می‌توانید از خدمات استفاده کنید
 • در دوره‌ی قرنطینه‌ی کرونا استفاده از مشاوره آنلاین، خطرات رفت و آمد و حضور در مکان‌های شلوغ را برای شما کمتر می‌کند.

دسته بندی های مشاوره حقوقی آنلاین

در موسسه حقوقی تراز دسته بندی خدمات مشاوره آنلاین به شرح زیر می‌باشد:

 • خانواده
 • اراضی و املاک
 • قراردادها
 • اسناد تجاری
 • ارث و وصیت
 • حقوق کیفری
 • استارت‌آپ
 • شرکت‌ها
 • مالکیت کیفری
 • تجاری
 • کسب و کارها
 • و سایر مسائل حقوقی

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین بسیار کمتر از مشاوره حضوری است. آنلاین بودن و آمادگی همیشگی مشاوران باعث شده تا در زمان و وقت شما صرفه‌جویی شود.

هزینه مشاوره آنلاین بسته خدمتی که از وکلا دریافت می‌کنید، متفاوت است. مدت زمان استفاده از مشاوره، نوع مشکل حقوقی و پیچیدگی و ... همه بر هزینه‌های آن تاثیر دارد.

برای مثال در پلتفرم حقوقی ترازو برخی از خدمات رایگان است و شما برای استفاده از سایت لازم نیست هیچ هزینه‌ای بپردازید. تنها هزینه آن داشتن یک بسته اینترنتی و اتصال به فضای آنلاین است.

در مواردی که خدمات غیر رایگان ارائه می‌شود اعضا یا کاربران باید ابتدا به سایت مراجعه کرده تقاضای دریافت خدمات کنند، سپس وارد درگاه شده و نسبت به واریز مبلغ اقدام نمایند. تقاضای ارائه خدمت به منزله آگاهی از قوانین سایت بوده  و لذا کاربران موظفند قبل از هرگونه ثبت تقاضا قوانین را به دقت مطالعه کنند و بعد از آن تقاضای خود را ثبت کنند.

مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

ترازو یک پلتفرم حقوقی هوشمند در ایران است که شامل یک تیم حرفه‌ای متشکل از بخش سئو و مارکتینگ می‌باشد. ایده اولیه ایجاد این مجموعه در سال ۱۳۹۵ مطرح شد. در سال ۱۳۹۷ به همت جمعی از وکلا و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مطرح ایرانی خدمات ترازو به جامعه معرفی شد. رسالت مدیران ترازو تامین رضایت حداکثری مشتریان است. خانواده ترازو تمام تلاش خود را در زمینه رضایت و آگاهی مشتریان انجام داده و در این راستا خدمات نوین و با کیفیتی ارائه داده است.

برای استفاده از خدمات ترازو به صورت آنلاین کافی است اسناد و مدارک، لایحه، دفاعیه و شکوائیه خود را از طریق اینترنت برای وکلای ما تنظیم کنید. برای این کار به آدرس اینترنتی ترازو به نشانی www.etarazoo.com مراجعه فرمایید.

چه چیزی ترازو را از سایرین متمایز کرده؟

تمرکز بر روی خدمات ویژه و معرفی پرونده‌های حقوقی به متخصصین حوزه، صداقت با مخاطبان و کاربران، رسیدگی به پرونده در تمام مراحل، دلسوزی و پیگیری مسائل تا رسیدن آنها به راه‌حل، تعرفه قیمت‌های بسیار پایین، اولویت گذاری رضایت کاربران و مشاورین، آموزش‌های رایگان همگانی از طریق درج مطالب و مقالات به روز در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن دانش عمومی و حل مشکلات حقوقی مردم از جمله خدمات متمایزی است که از طریق پلتفرم حقوقی ترازو ارائه می‌شود.

ضوابط و شرایط استفاده از خدمات

هر کس که از طریق اینترنت وارد سایت ترازو شده باشد، کاربر تلقی می‌شود و در صورتی که به عضویت سایت درآمده باشد عضو محسوب می‌شود. برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما برای دریافت خدمات غیر رایگان لازم است که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

برای استفاده از برخی سرویس‌های ترازو لازم است حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار باید دارای شرایط سنی مذکور باشید، آدرس، ایمیل و شماره تلفن همراه فعال داشته باشید.

تنظیم اوراق قضایی در مشاوره آنلاین

متقاضیانی که می‌خواهند خدماتی اینترنتی دریافت کنند باید در ابتدا در کمال صداقت و درستی اطلاعات و مدارک خود را در اختیار مشاوران قرار دهند و از کتمان حقایق خودداری کنند. چنانچه در هر مرحله عدم صداقت و درستی اطلاعات کشف شود، وکلا و مشاورین اختیار فسخ یک‌طرفه قرارداد را خواهند داشت. اگر بابت اطلاعات نادرست خسارتی وارد شود، جبران آن بر عهده مشتری خواهد بود.

اوراق قضایی شامل دادخواست‌ها و اظهارنامه‌های حقوقی، انواع شکوائیه، لایحه و امثال آن باید توسط وکیل انجام شود. پس از ارسال مدارک، وکیل مرتبط نسبت به تنظیم آنها اقدام کرده و چنانچه مشتریان در حین دریافت خدمات بنا به دلایل قانونی یا غیرقانونی از ادامه کار منصرف شوند باید کلیه خسارات را جبران کنند.

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی و مدارک مورد نیاز

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی مهمترین محتویات یک پرونده را در بر‌می‌گیرد و دارای اعتبار خاصی در رسیدگی‌های قضایی می‌باشد. موضوع مهم اینجاست که اوراق قضایی باید به صورت مکتوب و با‌ادبیات حقوقی و قانونی نوشته شود. نوع و نحوه‌ی تنظیم تأثیرگذار ممکن است سبب صدور رای به نفع شما شود. بهتر است اوراق قضایی علاوه بر نگارش دقیق به استناد مفاد قانون استدلال‌ها و دلایلی که نقش کلیدی در صدور رای را دارند باشد. عدم توجه به نکات حقوقی و نگارش اوراق قضایی در شکست و صدور رای بسیار موثر است.

مشاهده خلاصه

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۵ دیدگاه ثبت شده

 1. علی پاسخ

  با سلام.بنده و خانمم میخواهیم در ایران عقد کنیم و بعدراز آن به کانادا مهاجرت کنیم.آیا زن میتواند اقدام به گرفتن مهریه از من در کانادا کند؟با وجود این که ایران در کانادا سفارت ندارد.سپاس

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر علی عزیز
   زوجه میتونه با دادن وکالت به شخصی در ایران مهریه خودش رو مطالبه کنه. در ضمن اموری مثل مهریه، طلاق و … اتباع ایرانی، تابع قانون ایران هست و احکام دادگاه خارجی در این موارد، در ایران قابلیت اجرا نداره.
   موفق باشید

 2. محمد پاسخ

  سلام
  چن سلام پیش پدر بزرگ بنده در منطقه ای چاه میزنه وبعد عده ای میان وادعا میکنن ک این منطقه مال اوناست و چاه زده شده متعلق ب پدر اونا میشه در حالیکه سند زمین ب نام پدر بزرگ بندست الان میشه زمین رو از اونا پس گرفت در حالیکه ضریعت بخاطر شهادت دروغ اونها مکان رو ب اونا داده واونجا سکونت دارن وساخت و ساز میکنن؟؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر محمد عزیز
   باید اسناد و مدارک شما مورد بررسی دقیق قرار بگیره. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی کامل مدارک، راهکار دقیقی به شما ارائه بدن.
   موفق باشید.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 3. طببه پاسخ

  سلام خسته نباشین من وارد یه بازی شده بودم که خودم نمیدونستم وارد یه رابطه ای که بعد از استخدامی من این رابطه با درخواست طرف به نیت ازدواج ادامه پیدا کرد در این چن سال هم هر چقدر پس انداز میکردم به قصد افزایش سرمایه ازم میکشید تا اینکه یه وامی برداشتم اونو هم ازم کشید تا همشو یجا یعنی حدودا هفتاد تمن برگردونه اما تا اینکه گفتم من نمیتونم باهات ازدواج کنم خانواده راضی نیستین حتی میگن اگه ازدواج کنی دیگه نه ما نه تو ،کلا عوض شد پولمو به موقع نداد بعد ازم فرصت خواست گفتم سه ماه فرصت میدم به شرطی که دیگه سراغمو نگیری همون موقع پولمو برگردونی بازم موقع برگردوندن مبلغ گم وگور شد حتی میتونم بگم یه جورایی کلاهبرداری کرده تازه فهمیدم که اون منو بخاطر پول میخواست الان چکار کنم چیزی هم ازش نگرفتم جز اینکه مدارک انتقال مبالغو نگه داشتم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر طیبه عزیز
   صرف فیش واریز برای استرداد وجوه کافی نیست چون اصل بر اینه که هر شخصی پولی به دیگری میده، دین خودش رو پرداخت کرده مگه اینکه خلافش رو ثابت کنه. برای استرداد پول حتما باید مدارک مستند( مثل شاهد) داشته باشید تا در دادگاه ثابت کنبد پرداخت به عنوان قرض بوده. پیشنهاد میکنم از طریق دفتر خدمات قضایی، اظهارنامه ای رسمی برای ایشون بفرستید و اخطار کنید در صورت عدم استرداد وجوه، طرح دعوا خواهید کرد.
   موفق باشید

 4. هادی پاسخ

  سلام بنده یه گوشی و یه ساعت از یه فروشگاه اینترنتی تو اینستاگرام خریدم جفتش مشکل داره و خرابه و هیچ کسی هم درست جواب نمیده فقط آدمو میپیچونن لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم شکایت کنم ازشون؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر هادی عزیز
   طبق قانون تجارت الکترونیک حداقل تا هفت روز کاری میتونید به هر دلیلی کالا رو پس بدید و فروشنده موظف به پس گرفتن کالا هست. چنانچه این مهلت سپری شده از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی اظهارنامه ای برای فروشنده بفرستید مبنی بر اینکه کالا عیب داره و شما به استناد این موضوع، قراداد رو فسخ کردین. چنانچه موثر نبود باید دادخواست بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرارکنید تا برای ارسال اظهارنامه یا طرح دعوا شما رو راهنمایی کنن.
   موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 5. علی اصغر جمشیدی ارام پاسخ

  سلام من برای شخصی ده میلیون واریز کردم و امضا دادم با رضایت خاطر این رو واریز و کارتی در کشور گرجستان خریدم که تخفیف داره حالا فهمیدم این کار در ایران غیر قانونی هست میتونم پولم رو پس بگیرم؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر علی اصغر عزیز
   متاسفانه اطلاعات ناقص و مبهمی ارائه دادید. به طور کلی اگر بابت معامله ای غیرقانونی(معامله باطل) وجهی پرداخت کرده باشید میتونید با اثبات بطلان معامله، وجه رو مسترد کنید. توصیه میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی قراداد شما و متنی که امضا کردید راهکار دقیقی به شما ارائه بدن.
   موفق باشید
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 6. کوروش پاسخ

  سلام و روز بخیر
  من خودرویی را با یک قرارداد دستی در تاریخ ۱۴۰۰/۲ خریداری و فروشنده به من در تاریخ ۱۴۰۰/۳ وکالت فروش داد . زمان مراجعه به تعویض پلاک ، خودرو به دلیل اجرای مهریه توسط همسر فروشنده توقیف شد و تاریخ صدور اجراییه ۱۴۰۰/۵ میباشد . به دادگاه دادخواست اعتراض اجرایی و توقیف عملیات اجرایی را دادم که دادگاه نیز موضوع را در صلاحیت ثبت محل دانست . آیا من به اداره ثبت می تونم اعتراض خودم رو اعلام کنم ؟ اگر از طریق اداره ثبت نتونم کاری انجام بدم می تونم از طریق دادگاه بر علیه فروشنده طرح دعوا کنم ؟ ممنون از راهنماییتون

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر کوروش عزیز
   رئیس ثبت محل به اعتراض رسیدگی میکنه. بله شما میتونید دعوای اثبات مالکیت رو در دادگاه طرح کنید. پیشنهاد میکنم در صورت صلاحدید از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی اسناد و مدارک، بهترین راهکار رو به شما ارائه بدن.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 7. مرسم پاسخ

  سلام خسته نباشیدپرینت روبیکاوتلگرام رومیشع گرفت یان باسپااس

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   در مورد پیام رسان های ایرانی مثل روبیکا صرفا با دستور مقام قضایی و در مواردخاص این امکان وجود داره. در مورد تلگرام با توجه به اینکه سرورهای این نرم افزار در ایران مستقر نیست حتی با دستور مقام قضایی این امکان وجود نداره.
   موفق باشید.

 8. آتنا پاسخ

  سلام، پدربزرگ و مادربزرگ من فوت کردن، پدرم وجه نقدی از مادربزرگم میگیرند و میزنن به کار تا بتونن هزینه های زندگی ایشون رو بپردازند، در قبالش چک هم میدن به مادربزرگم. حالا پدرم بیشتر از مبلغ چک هزینه کردن ولی عمه ها و عموهام اون چک رو گذاشتن به اجرا و گفتن پدر من به عنوان برادر بزرگتر وظیفه اش بوده هزینه های مادربزرگم رو بده، آیا پدر من میتونه اجاره خونه و هزینه بیمارستان و … که برای مادربزرگم کرده بگیره از ورثه؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر آتنای عزیز
   اگر مادربزرگ شما تمکن مالی نداشتن تمامی فرزندان ایشون در صورت داشتن تمکن مالی وظیفه قانونی داشتن تا به عنوان نفقه هزینه های زندگی ایشون رو بدن. اگر پدر شما به تنهایی تمامی هزینه ها رو پرداخت کردن راهی برای مطالبه هزینه ها از عمه ها و عموها ندارن مگه اینکه از همشون اجازه گرفته باشن که سهمشون از نفقه رو شخصا بدن که البته باید قابل اثبات باشه این مسئله. اگر هم مادربزرگ شما تمکن مالی داشتن و علی رغم این موضوع پدرتون هزینه های زندگی ایشون رو دادن هیچ راهی برای گرفتن پول از سایرین وجود نداره. در خصوص چک هم سایر وراث حق دارن وجه چک رو مطالبه کنن و البته پدر شما به نسبت سهم الارثشون از پرداخت قسمتی از وجه چک مبرا هستن.
   موفق باشید

 9. ممد پاسخ

  من یک زمینی میخاستم بخرم ازشورا ودهیاراون منطقه خلاصه من خریدم و ۵۰میلون بهش دادم وباقیش قرارشدسربرج بدم ولی روزبعدش تازه یادم افتاد رفتم شهرسازی بهم گفتن زمین مال دولته ببندیش تخریبش میکنن حالا اون روزی یه بهانه میاره میشهذکمک کنی کجا برم وپول بهم میرسه یانه

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   میتونید در دادسرا شکایتی تحت عنوان انتقال مال غیر طرح کنید.
   موفق باشید

 10. رضا پاسخ

  سلام خسته نباشید
  برادرم ۷ سال پیش با ماشین تصادف کردند و یک سرنشینش فوت کرد که دو سال بعدش نیز خودش در حادثه ای به رحمت خدا رفت. الان خانواده آن فرد چون برادرم در قید حیات نیست از پدر و مادرم شکایت کردند و طلب دیه یک‌انسان کامل نمودند
  راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   متاسفانه اطلاعات کاملی ارائه ندادید اما اینطور به نظر میرسه که خودرویی که برادر شما باهاش تصادف کرده تحت پوشش بیمه شخص ثالث نبوده که در این فرض، دیه از اموال به جا مانده از برادر شما بعد از وفات قابل مطالبه هست.
   موفق باشید

TOP
پشتیبانی
ارسال از طریق واتساپ