پاسخ به سوالات حقوقی

سیستم رایگان پاسخ به سوالات حقوقی

در این بخش می توانید سوال حقوقی خود را مستقیما با کارشناسان حقوقی ترازو مطرح کنید و در اسرع وقت سوال شما شما توسط یکی از متخصصین پاسخ داده خواهد شد. نتیجه سوال حقوقی از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲۳ دیدگاه ثبت شده
پیمان یوسفی شهریور 3, 1402
پاسخ

سلام و احترام ، یکی از دوستان بنده ، مدیرعامل یک شرکت در منطقه ازاد کیش بودند ، هیچ توافقی برای پرداخت میزان حقوق نداشتند ، و توافق شفاهی ، فقط برای ۲ درصد از کل معاملات بوده ، حالا هیات مدیره که یک خانواده هستند ، از پرداخت کارمزد ۲ درصد از معاملات خودداری کرده ند . با توجه به عدم وجود توافق کتبی برای این دو درصد ، آیا ایشان میتوانند برای دریافت حقوق ماهیانه ، خارج از مقررات و قوانین اداره کار ، اقدام حقوقی کنند ، لازم به ذکر است ، بمدت ده سال حداقل نام ایشان بعنوان مدیرعامل در روزنامه رسمی ثبت شده ، و هیچ سندی هم برای دریافت حقوق تبادل نشده است.

در ضمن آیا وکیلی موافقت میکند ، با دریافت ۵ درصد از کل مطالبات ایشان بعنوان پیش پرداخت ، بجای ده درصد ،
در اخر
ده درصد ، جمعا ۱۵ درصد ، را پس از رای و حکم به نفع ایشان ، دریافت کند ،

کارشناس حقوقی ترازو شهریور 4, 1402
پاسخ

سلام. پیشنهاد می کنم از طریق لینک زیر اقدام به گرفتن وکیل کنید.
https://app.etarazoo.com/dashboard?action=add&redirect=/user/register&group=4

Mmmmm شهریور 1, 1402
پاسخ

سلام اگر شخصی زیر برگه ای فقط امضا کند میتواند بگوید امضا برای او نبوده ؟

کارشناس حقوقی ترازو شهریور 2, 1402
پاسخ

سلام. بستگی به سند امضا شده دارد اگر سندعادی است می تواند ادعای جعل و تردید کند اما اگر سند رسم باشد فقط ادعای جعل می شود کرد که درنهایت قاضی به کارشناس مربوطه ارجاع می دهد.

N مرداد 30, 1402
پاسخ

سلام وقت بخیر
من بعد از اشنایی چند ساله
یک سال و چند ماه نامزدی متوجه اعتیاد نامزدم شدم با توجه به اینکه نهر ماه عروسیم بود تصمیم به جدایی گرفتم و اولین رابطه ام با ایشون بود و تنها پارتنر ایشون بودن
با توجه به سنتی بودن خانواده ها و رد کردن این موضوع از طرف ایشون و بخصوص مادرشون
راهی برای اثبات این موضوع وجود داره
ممنون میشم راهنماییم کنید
عقد هم نبودیم

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 30, 1402
پاسخ

سلام. معمولا امکان تشخیص فاعل وجود ندارد.

اکبری مرداد 26, 1402
پاسخ

باسلام
هزینه اتصال لوله های فاصلاب ساختمان ما به فاصلاب شهری که به اداره اب و فاضلاب پرداخت شده ۱۰ میلیون شده ولی به علت اینکه سازنده ساختمان که اکنون یکی از طبقات سکونت داره و مستاجر ما هست به یاد نداشته لوله های خروجی کجای ورودی ساختمانه به علت این بی دقتی و استفاده نکردن از نقشه های لوله گداری مجبور شدن کل حیاط و پارکینگ تخریب دراخر هم فهمیدن ابتدای ورودی بوده این مسله حدود ۲۰ میلیون به هزینه قبلی اضافه شده ساختمان های دیگر هزینه شون فقط همان ۱۰ میلیون بوده چون تخریب و بازسازی نداشتن اکنون این هزینه باید بین مالکین تقسیم بشه یا اینکه این سازنده ساختمان با اینکه مستاجرماست و عدم توجه ایشون باعث تحمیل این هزینه شده باید ۲۰ م تومن پرداخت کنه؟
متشکرم

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 28, 1402
پاسخ

سلام. درصورت اثبات تقصیر ایشان ضامن خواهد بود.

مریم مرداد 20, 1402
پاسخ

برادرهای من ( دونفر) درسال ۸۹ باسواستفاده ازاعتمادمن وسه خواهردیگرم، پدرپیر ۹۷ ساله ام راباترفندوحیله برای اخذ اثرانگشت ازاو وبه بهانه پیگیری وانجام امورات قضایی اش اورابه دفترخانه اسنادرسمی برده وباهمدستی رییس دفترخانه وهمراهی پنج نفرازدوستان وهمکارانشان بعنوان شاهدین ! ، کلیه مغازه های پدرم ( دوباب مغازه وطبقات فوقانی آن) را بنام خودشان میزنند ( تحت عنوان خرید مغازه هاازپدرم آن هم به قیمت مسخره ده میلیون تومان !! وقید جمله بادرنظر گرفتن رابطه پدروفرزندی ! وطی یکفقره چک که معلوم نیست این چک نقدشده است یانه ؟ واگر احیانا نقد شده توسط چه شخصی نقد شده ودر چه تاریخی ؟ ) کلیه اوراق رسمی خریدوسرقفلی و واگذاری حق کسب وپیشه و…راهم دقیقا تنظیم وبه ظاهر اثرانگشت پدرم را هم اخذمیکنند .ما از این موضوع خبر نداشتیم تا اینکه درسال ۹۲ پدرم فوت کرد و برادران ادعای تملک مغازه ها راکردتد ! همه خواهران شکایت کردیم وبنا به خواسته مقام قضایی، کارشناس رسمی خط دادگستری اسناد بیع وقراردادها رابا سند اساس تطبیق ، مقایسه وارزیابی کرده ودر نظریه نهایی خود اعلام نموده که اثرانگشتها دارای اختلاف بوده وانطباق ندارند( منفی) درآن زمان به لحاظ رعایت حال مادرم وحفظ آبرو وحیثیت خانوادگی از پیگیری شکایت صرفنظرکردیم وپرونده مختومه شد . درحال حاضر بادرنظرگرفتن کلیه مواردفوق ونظریه صریح کارشناس رسمی دادگستری که قیدشده ، آیا باطرح شکایت مجدد میتوانیم حقوق حقه خود و۱۹ نفرفرزاندانمان رااز آنها بگیریم ؟ آیا به لحاظ قانونی وقضایی راهی وامیدی برای پیگیری شکایت و بازپس گیری حقمان وجود دارد ؟ لطف کرده وراهنمایی فرمایید . باتشکر …

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 21, 1402
پاسخ

سلام وقت بخیر. پیشنهاد می کنم برای دریافت مشاوره دقیق در این زمینه از طریق لینک زیر با وکلای مجرب ما در ارتباط باشید.
https://etarazoo.com/مشاوره-حقوقی-آنلاین/

محمد مرداد 13, 1402
پاسخ

باسلام. باتوجه به ماده ۶۴ قانون نظام صنفی(فروش اجباری)، بنابراین پکیج کردن چند قلم کالا باهم توسط فروشنده مغازه، درصورتی قانونی است که آن فروشنده، هرکدام ازآن کالاها را درمغازه اش بطور تک تک و جداگانه نیز برای فروش گذاشته باشد(تاحالت اجبار برای خرید کالای دیگر همراه با یک کالا، ازبین رفته باشد). نه اینکه فقط از طریق پکیج بخواهد آن کالا ها را بفروشد؟

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 19, 1402
پاسخ

وقت بخیر. لطفا سوال خود را دقیق مطرح بفرمایید.

محمد مرداد 12, 1402
پاسخ

باسلام. آیا مغازه دار وظیفه دارد(مجبوراست) که هرمشتری که وارد مغازه اش شد، کالا یا خدمت مورد درخواست آن مشتری را به او ارایه دهد؟ یا این اختیار رادارد که به دلخواه خود، کار یک مشتری رادرست وکامل انجام دهد و کار مشتری دیگری را اصلا انجام ندهد(مثلا اصلا به آن مشتری جواب ندهد)؟

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 18, 1402
پاسخ

وقت بخیر.مشتری حق دارد فارغ از جنسیت، سن، مذهب و یا میزان توانایی جسمی از برخوردی منصفانه و به دور از تبعیض برخودار شود.

شایان عقیلی مرداد 9, 1402
پاسخ

سلام.من حدود یکسال پیش بعنوان قرض برای شخصی چهارده میلیون کارت به کارت کردم،اما آن شخص قرض را پس نداد و هر دفعه بهانه ای آورده،پرینت کارت به کارت را دارم با توجه به اینکه یکسال گذشته میشود قانونی برای پس گرفتن پولم اقدام کنم و اینکه مدتی است دچار نوعی بیماری مربوط به خون شده ام بهمین دلیل احتمال دارد که نتوانم در جلسات دادگاه حضور پیدا کنم میتوان بنحوی دادخواست داد که وکیل بجای من در جلسات حضور پیدا کند؟ممنون.

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 18, 1402
پاسخ

سلام وقت بخیر. دادخواست مطالبه وجه در شورای حل اختلاف بدهید و بله با گرفتن وکیل ایشان به وکالت از شما در جلسات حضور خواهند داشت.

مبین مرداد 9, 1402
پاسخ

سلام. یه رای ای علیه من صادر شد. من بعده چند ماه رفتم پیش همون قاضی دادخواست حیله تقلب دادم. بعد قاضی تایید کرد که بله در رای قبلی من حیله تقلب شده (خوده قاضی رای قبلی رو داده بود) حالا میگن یه ماده ای هست که قاضی نمی تونه توی رای خودش حیله تقلب رو ثابت کنه به نظرتون توی تجدید نظر حیله تقلب رد میشه ؟

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 18, 1402
پاسخ

وقت بخیر. منظورتون کدام ماده است؟

رسول محمد شریفی مرداد 4, 1402
پاسخ

با عرض سلام
بنده ملکی را خریداری نمودم که ۹۰درصد دور ریز و۱۰ درصد باقیمانده داشت دوماه بعد از خرید بنده طرح شهرداری تغیر کرده و به نفع بنده شد ۵۰ درصد باقیمانده و۵۰درصد دورریز
اکنون فروشنده رفته دادگاه ادعای خیار غبن کرده ایا میتواند چنین ادعایی بکند

کارشناس حقوقی ترازو مرداد 5, 1402
پاسخ

سلام و وقت بخیر
از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرارکنید تا شما رو راهنمایی کنند.
مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو