مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند.

1انتخاب موضوع پرونده
2تکمیل اطلاعات شخصی
3   پرداخت هزینه 
4  دریافت کد سفارش
اگر چند فایل دارید، در یک فایل زیپ قراردهید.

ﻣﺸﺎوره آﻧﻼﯾﻦ
(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ)
15 دقیقه
(
تومان)
30 دقیقه
(
تومان)
45 دقیقه
(
تومان)
وﮐﺎﻟﺖ مجازی

(ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪارک + ﻣﺸﺎوره ﺣﻘﻮﻗﯽ + ﺗﻨﻈﯿﻢ اﺳﻨﺎد + اراﺋﻪ ﺷﯿﻮه ﭘﯿﮕﯿﺮی ﻣﻮﺿﻮع)
ﻣﻌﺮﻓﯽ وﮐﯿﻞ
(ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺣﻀﻮری ﺑﻪ وﮐﯿﻞ + ﭘﯿﮕﯿﺮی ﭘﺮوﻧﺪه)

*برای بازگشت به مرحله قبل ،فقط از دکمه "بازگشت به مرحله قبل" استفاده نمایید

برای اطلاع بیشتر از خدمت مشاوره حقوقی کلیک نمایید

مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟

ما انسان‌ها همیشه به دنبال روشی برای پاسخ‌گویی به سوالات خود بوده‌ایم. استفاده درست از اینترنت و بهره‌گیری از خدمات اینترنتی موجب شده تا با کمترین زمان و هزینه‌ی ممکن نیازهای خود را برطرف کنیم. انتخاب سرویس و خدمات از محلی که در آن هستید دسترسی سریع به مشاور، امکان دریافت مشاوره در تمامی ساعات روز، امکان ارسال مدارک، فیلم، صدا، تصویر و ذخیره‌سازی آن صرفه‌جویی در هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان از جمله مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین است.

تعرفه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

مشاوره حقوقی آنلاین و نیاز به مشاوره در اشخاص حقیقی و حقوقی

پیش از اقدام به هر کاری بهتر است با یک وکیل حرفه‌ای و زبده مشورت کرده و سپس کار خود را آغاز کنید. همانطور که می‌دانید و بارها شنیده‌اید، هزاران موسسه حقوقی اقدام به مشاوره کرده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که تنها مشورت با یک وکیل خبره و استفاده از تجربیات او تا چه اندازه می‌تواند حقوق شما را حفظ کند. تجربه و مهارت یک وکیل حرفه‌ای در تخصص خود بزرگترین مزیتی است که به آن دسترسی پیدا خواهد کرد. مشاور حقوقی فردی است که از تمامی قوانین و مقررات حقوقی آگاه است و با استفاده از قدرت تحلیل مسائل می‌تواند راهنمایی های لازم را به افراد حقوقی و حقیقی ارائه کند.

همه امور حقوقی اعم از تنظیم قرارداد، مشاوره درباره قوانین کیفری، چک و سفته، موارد حقوقی و خانواده، تنظیم دادخواست و لایحه و هر نوع مشاوره‌ای در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد.

درک درست از قوانین در دادگاه لازمه هر مشاوره حقوقی است. مشاور حقوقی می‌توانند مشتری را به حق خود برساند. بدون کارشناس حقوقی یا وکیل استفاده از قوانین بسیار دشوار است؛ چرا که قوانین با ادبیات حقوقی خاصی نگاشته می‌شود که استفاده از آن نیاز به مهارت تخصصی دارد. مشاوره با وکلای حقوقی به شما این امکان را می‌دهد تا با کمترین زمان و هزینه ممکن مسائل حقوقی را رفع کنید.

مزایای استفاده از مشاور حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین یک خدمت جدید است که توسط آن کاربران از راه دور و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت و نسبت به دریافت پاسخ اقدام نمایند. این خدمت جدید باعث شده تا:‌

 • نیاز به رفت و آمد کمتر شود
 • هزینه‌ها پایین‌تر بیاید
 • دسترسی آسان‌تر شود
 • محدودیت‌های زمانی و مکانی حذف شود
 • شما از هر کجا که هستید می‌توانید از خدمات استفاده کنید
 • در دوره‌ی قرنطینه‌ی کرونا استفاده از مشاوره آنلاین، خطرات رفت و آمد و حضور در مکان‌های شلوغ را برای شما کمتر می‌کند.

دسته بندی های مشاوره حقوقی آنلاین

در موسسه حقوقی تراز دسته بندی خدمات مشاوره آنلاین به شرح زیر می‌باشد:

 • خانواده
 • اراضی و املاک
 • قراردادها
 • اسناد تجاری
 • ارث و وصیت
 • حقوق کیفری
 • استارت‌آپ
 • شرکت‌ها
 • مالکیت کیفری
 • تجاری
 • کسب و کارها
 • و سایر مسائل حقوقی

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین بسیار کمتر از مشاوره حضوری است. آنلاین بودن و آمادگی همیشگی مشاوران باعث شده تا در زمان و وقت شما صرفه‌جویی شود.

هزینه مشاوره آنلاین بسته خدمتی که از وکلا دریافت می‌کنید، متفاوت است. مدت زمان استفاده از مشاوره، نوع مشکل حقوقی و پیچیدگی و ... همه بر هزینه‌های آن تاثیر دارد.

برای مثال در پلتفرم حقوقی ترازو برخی از خدمات رایگان است و شما برای استفاده از سایت لازم نیست هیچ هزینه‌ای بپردازید. تنها هزینه آن داشتن یک بسته اینترنتی و اتصال به فضای آنلاین است.

در مواردی که خدمات غیر رایگان ارائه می‌شود اعضا یا کاربران باید ابتدا به سایت مراجعه کرده تقاضای دریافت خدمات کنند، سپس وارد درگاه شده و نسبت به واریز مبلغ اقدام نمایند. تقاضای ارائه خدمت به منزله آگاهی از قوانین سایت بوده  و لذا کاربران موظفند قبل از هرگونه ثبت تقاضا قوانین را به دقت مطالعه کنند و بعد از آن تقاضای خود را ثبت کنند.

مشاوره حقوقی آنلاین ترازو

ترازو یک پلتفرم حقوقی هوشمند در ایران است که شامل یک تیم حرفه‌ای متشکل از بخش سئو و مارکتینگ می‌باشد. ایده اولیه ایجاد این مجموعه در سال ۱۳۹۵ مطرح شد. در سال ۱۳۹۷ به همت جمعی از وکلا و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مطرح ایرانی خدمات ترازو به جامعه معرفی شد. رسالت مدیران ترازو تامین رضایت حداکثری مشتریان است. خانواده ترازو تمام تلاش خود را در زمینه رضایت و آگاهی مشتریان انجام داده و در این راستا خدمات نوین و با کیفیتی ارائه داده است.

برای استفاده از خدمات ترازو به صورت آنلاین کافی است اسناد و مدارک، لایحه، دفاعیه و شکوائیه خود را از طریق اینترنت برای وکلای ما تنظیم کنید. برای این کار به آدرس اینترنتی ترازو به نشانی www.etarazoo.com مراجعه فرمایید.

چه چیزی ترازو را از سایرین متمایز کرده؟

تمرکز بر روی خدمات ویژه و معرفی پرونده‌های حقوقی به متخصصین حوزه، صداقت با مخاطبان و کاربران، رسیدگی به پرونده در تمام مراحل، دلسوزی و پیگیری مسائل تا رسیدن آنها به راه‌حل، تعرفه قیمت‌های بسیار پایین، اولویت گذاری رضایت کاربران و مشاورین، آموزش‌های رایگان همگانی از طریق درج مطالب و مقالات به روز در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن دانش عمومی و حل مشکلات حقوقی مردم از جمله خدمات متمایزی است که از طریق پلتفرم حقوقی ترازو ارائه می‌شود.

ضوابط و شرایط استفاده از خدمات

هر کس که از طریق اینترنت وارد سایت ترازو شده باشد، کاربر تلقی می‌شود و در صورتی که به عضویت سایت درآمده باشد عضو محسوب می‌شود. برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما برای دریافت خدمات غیر رایگان لازم است که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

برای استفاده از برخی سرویس‌های ترازو لازم است حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار باید دارای شرایط سنی مذکور باشید، آدرس، ایمیل و شماره تلفن همراه فعال داشته باشید.

تنظیم اوراق قضایی در مشاوره آنلاین

متقاضیانی که می‌خواهند خدماتی اینترنتی دریافت کنند باید در ابتدا در کمال صداقت و درستی اطلاعات و مدارک خود را در اختیار مشاوران قرار دهند و از کتمان حقایق خودداری کنند. چنانچه در هر مرحله عدم صداقت و درستی اطلاعات کشف شود، وکلا و مشاورین اختیار فسخ یک‌طرفه قرارداد را خواهند داشت. اگر بابت اطلاعات نادرست خسارتی وارد شود، جبران آن بر عهده مشتری خواهد بود.

اوراق قضایی شامل دادخواست‌ها و اظهارنامه‌های حقوقی، انواع شکوائیه، لایحه و امثال آن باید توسط وکیل انجام شود. پس از ارسال مدارک، وکیل مرتبط نسبت به تنظیم آنها اقدام کرده و چنانچه مشتریان در حین دریافت خدمات بنا به دلایل قانونی یا غیرقانونی از ادامه کار منصرف شوند باید کلیه خسارات را جبران کنند.

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی و مدارک مورد نیاز

شرایط و نحوه تنظیم اوراق قضایی مهمترین محتویات یک پرونده را در بر‌می‌گیرد و دارای اعتبار خاصی در رسیدگی‌های قضایی می‌باشد. موضوع مهم اینجاست که اوراق قضایی باید به صورت مکتوب و با‌ادبیات حقوقی و قانونی نوشته شود. نوع و نحوه‌ی تنظیم تأثیرگذار ممکن است سبب صدور رای به نفع شما شود. بهتر است اوراق قضایی علاوه بر نگارش دقیق به استناد مفاد قانون استدلال‌ها و دلایلی که نقش کلیدی در صدور رای را دارند باشد. عدم توجه به نکات حقوقی و نگارش اوراق قضایی در شکست و صدور رای بسیار موثر است.

مشاهده خلاصه

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۵ دیدگاه ثبت شده

 1. شیرین پاسخ

  سلام چند دفعه مبشود روی ی سفته اقدام کرد.پارسال سفته دست شخصی داشتم اومد پولشو دادم قرار داد نوشتم که طلبی نداره .سفته هارو پس نداد امسال باز اقدام کرده حسابای بانکی رودمثل پارسال ببنده .من چکار میتونم بکنم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   باید قرارداد شما بررسی بشه. اگه ثابت بشه پرداخت پول بابت سفته بوده، میتونید تحت عنوان خیانت در امانت شکایت کنید. پیشنهاد میکننم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا شما رو راهنمایی کنند.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 2. احمد پاسخ

  سلام.من یک خودرو به صورت اقساطی فروختم،ویک دانگ هم به نامش زدم که پلاک به نامش باشه و ۵دانگ به نام خودم است،حال با گذشت ۶ماه ایشون قسط نمی‌دهند، با توجه به اینکه بنده دو برابر بدهی از ایشان سفته بدون تاریخ دارم،چطور میتونم یگ دانگ را به نام خودم برگردونم و ماشین را تحویل بگیرم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر احمد عزیز
   باید قرارداد فیمابین شما و خریدار مطالعه بشه تا بشه نظر دقیق و جامعی داد. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا با بررسی مدارک، شما رو راهنمایی کنند.
   مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

 3. شیما پاسخ

  سلام وقت بخیر قرارداد اجاره من با مستاجرم پارسال در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ تمام شد
  مستاجر نیامد برای تنظیم قرارداد وهی بهانه اورد و با افزایش اجاره یک میلیونی نشست با استناد ب اینکه زبانی قول داد ۱۵ خرداد بلند شود
  حالا گفته بلند نمیشه و داره اذیت میکنه
  لطفا راهنمایی کنید

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر شیمای عزیز
   از شورای حل اختلاف درخواست تخلیه ملک رو تقاضا کنید.
   موفق باشید.

 4. حمید پاسخ

  [۴/۲،‏ ۰۱:۱۶] Hamid.Kardoni: سلام
  [۴/۲،‏ ۰۱:۱۹] Hamid.Kardoni: بنده ضامن همکارم شدم که خرید وفروش وام ازدواج انجام میداد قراربود که وامی رو برام مهیا کنه بعد که امضا کردیم به عنوان ضامن(وام به نام زوج جوانی هست)متاسفانه وام رو خودشون بردن الانم حقوق من وضامن دوم مسدود هست وایشون متواری بنده مبلغ ۳۰۰ملیون سفته ازش دارم میخواستم ببینم برای اجرا گذاشتن سفته هاچکار باید بکنم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر حمید عزیز.
   سفته ها رو واخواست و سپس دادخواست مطالبه وجه رو بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای ما ارتباط برقرار کنید تا شما رو راهنمایی کنن.
   موفق باشید.

 5. فا پاسخ

  سلام دختر مجرد هستم و پدرم بازنشسته ارتش فوت شدند برای گرفتن حقوق پدرم مجبور به امضای این متن شدم

  لطفا متن ذیل در سربرگ دفاتر اسناد رسمی تکمیل گردد:

  در صورتی که خلاف واقع بودن ادعای اینجانب مبنی بر نداشتن شغل و شوهر، دریافت نکردن حقوق شاغلی -حقوق بازنشستگی یا مستمری، نداشتن سوابق بیمه ای ، عدم تمکن مالی ، داشتن یا نداشتن سابقه خروج از کشور ، قرار نداشتن تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی،اثبات شود و یا در آینده این شرایط ایجاد گردد و  به موقع به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح اعلام ننمایم سازمان مذکور میتواند ضمن قطع حقوق مستمری کلی حقوق و مزایای پرداختی من را به هر نحو مقتضی از جمله توقیف اموال منقول و غیرمنقول اینجانبه به میزان بدهی و خسارت وارده به صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح اخذ نماید

  خب یعنی اگه به کشور خارج برم یا تمکن مالی پیدا کنم و یا داشته باشم حقوقم قطع میشه و در ضمن در گذشته شاغل بودم و سوابق بیمه دارم ولی الان شغلی ندارم آیا به خاطر سوابق بیمم حقوق قطع میشه ، لطفا راهنمایی کنید چکار کنم امضا کنم یا برم دیوان بگم همچین تعهد نامه ای از من میگیرند ؟؟
  این را میدانم که در صورت داشتن شغل و همسر حقوق به من تعلق نمیگیرد ولی چون برگه را باید امضا کنم میخوام بعدا برام مشکل ساز نشود ، در قانون نیامده به خاطر تمکن مالی و خروج از کشور و سوابق بیمه در گذشته حقوق را قطع کنند ولی من باید امضا کنم که قبول دارم حقوقم را قطع کنند لطفا واضح بگید برم دیوان قبل از امضا یا نیازی نیست و تعهد نامه قانونی نیست ،و اگر تعهد نامه قانونی نیست علت را بگویید

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   عرض کردم بدون علت قانونی نمیتونن مستمری شما رو قطع کنن.
   موفق باشید

 6. naataran پاسخ

  سلام من برای شروع کار ازم سفته خاستند ۵ میلیون خسارت سفته ازم گرفتن. با قرار داد ۳ ماهه.ولی الان دیگ نمیخام برم سرکاراتی نیستم و اذیتم حالا میگه میرم سفته میزارم اجرا و ازت میگیرم.

  شرکت بازاریابی هست ۴ سال بیشتر سابقه نداره.

  آیا میتونه سفته بزاره اجرا و ازم بگیره پول رو؟
  تازه من ۵ میلیون هم ندارم الان بهش بدم

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر نسترن عزیز
   اگه ثابت کنید سفته بابت ضمانت حسن انجام کار بوده کارفرما نمیتونه به اجرا بگذاره و انجام این کار توسط کارفرما مصداق جرم خیانت در امانت هست. پیشنهاد میکنم از طریق ارسال اظهارنامه رسمی به ایشون اخطار کنید در صورت عدم استرداد سفته، شکایتی تحت عنوان خیانت در امانت مطرح خواهید کرد.
   موفق باشید

 7. محمد پاسخ

  سلام وقت بخیر دختر من هفت سالی هست ازدواج کرده ویک پسر هجده ماهه داره ولی چند ماهه پیش به خاطر کرونا که از شوهرش گرفت فوت شده حالا من میتونم جهیزیه اش رو پس بگیریم و حتی مهریه اش رو ؟بچه و شوهرش هم ارث میبرن؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر محمد عزیز
   تمامی اموال تقویم( قیمت‌گذاری) شده و به نسبت سهم الارث به هر یک از وراث از جمله شوهر و فرزند داده میشه. البته قبل از تقسیم اموال باید دیون متوفی تادیه بشه. شما میتونید به نسبت سهم الارث خودتون که یک ششم اموال دخترتون هست، مهریه ایشون رو مطالبه کنید چون مهریه هم بخشی از اموال متوفی هست و به ارث میرسه.
   موفق باشید.

 8. زهرا پاسخ

  سلام
  اگر فرزند پسر فوت کند و مادرش هنوز زنده باشد و بعد ازچند ماه مادرفوت کند آیا از پسر فوت شده ارثی به خواهرانش می رسد یاخیر؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر زهرای عزیز
   خیر. صرفا از اموال مادر متوفی به دختران ارث میرسه.
   موفق باشید.

 9. کوشیار فتح الهی پاسخ

  سلام
  ما برای اجاره آپارتمان پس از بازدید ب املاکی مراجعه کردیم ک قرار شد بیعانه پرداخت کنیم. قرارداد نوشته شد و پنج میلیون بایت بیعانه به شماره حسابی ک املاکی دادن واریز کردیم و مابقی پول رهن رو کمی دیرتر. اما املاکی تماس گرفتن ک حتما باید یک روز بعد پرداخت کنیم چون صاحبخانه خودمون هنوز پول جور نکرده بود ک ما هم پول رهنو کامل بدیم خونه رو بدون اطلاع ما اجاره دادن و قراداد رو فسخ کردن حالا میگه باید حق کمیسیون رو پرداخت کنیم و فسخ قرارداد رو امضا کنیم تا پول بیعانه و نسخه قرارداد رو بهمون بده. نمیدونیم طبق قانون آیا باید همین کارو بکنیم؟ ما نمی‌خواستم قرارداد فسخ بشه و بهشون گفته بودیم خیلی عجله داریم برای جابجایی فقط چند روز مهلت بدن پول رهن کامل پرداخت کنیم اول موافقت کردن بعد زدن زیرش

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   باید قرارداد شما مطالعه بشه. اگه تو قراداد حق فسخی بابت تاخیر مستاجر در پرداخت مبلغ رهن پیشبینی نشده باشه، این فسخ فاقد وجاهت قانونی هست و اصلا امضا نکنید.
   موفق باشید

 10. کوثر اشکانی پاسخ

  سلام همسرم مدت ده ماه بنده رو از منزل بیرون کردن وبعد چندماه جهت فرار از حقوق بنده دادخواست تمکین دادن و این مدت هیچ نفقه ای ندادن .بنده بارها اعلام امادگی کردم در جلسه دادرسی تمکین وقتی تمکین بنده محرز گردید قاضی بدون حکم با نیابت قضایی بنده رو به منزل فرستادن ولی پرونده تمکین مختومه نشد .بعد گذشت ۵۰ روز از بازگشت مجددبه دلیل ضرب وجرح منزل رو ترک کردم وهمسرم پرونده تمکین که مختومه نشده رو ادامه دادن که قاضی با شهادت شهود و نامه پزشک قانونی کامل رد کردن ومختومه شد.بنده در مدت ۵۰ روز زندگی مشترک دادخواست نفقه معوقه ده ماه رو مطرح کردم اما قاضی شورا با استناد ماده ۲ واینکه اکنون زیر یک سقف هستیم رد کردن اعتراض کردم وقبول شد ومجدد جلسه گذاشتن .ایا نفقه ده ماه به بنده تعلق می گیرد؟

  1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

   سلام و وقت بخیر کوثر عزیز
   عدم حصول نتجه در پرونده الزام به تمکینی که علیه شما طرح شده کمک زیادی به شما خواهد کرد. به طو کلی با احراز تمکین، شما مستحق نفقه هستید.
   موفق باشید.

   1. سلام من میخوام زن را طلاق بدم ولی اون طلاق نمی گیر پول مهریشو ندارم چه کار کنم یک بچه ۳سال هم دارم ولی بهش نمی دم

    1. کارشناس حقوقی ترازو پاسخ

     سلام و وقت بخیر حسن عزیز
     به طور کلی مرد هر زمانی و به هر دلیلی میتونه یک طرفه طلاق بگیره اما باید حقوق زن مثل مهریه، نفقه و … رو بده. با توجه به فرمایشات شما بهترین راه اینه که با همسرتون به توافق برسید و توافقی جدا بشید. اگه امکان طلاق توافقی نبود میتونید طلاق بگیرید و با اثبات اعسار (عدم تمکن مالی) به صورت اقساطی مهریه رو بدید. پیشنهاد میکنم از طریق لینک زیر با وکلای تیم ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین راهکار رو به شما ارئه بدن.
     مشاوره حقوقی آنلاین پلتفرم حقوقی ترازو

TOP
پشتیبانی
ارسال از طریق واتساپ